FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Olomouc 1:0
29.03.2013

Slovan porazil Sigmu díky výbornému závěru utkání

Michal Vít
V rámci 21. kola Gambrinus ligy jsme U Nisy porazili Sigmu Olomouc 1:0 díky brance Delargeho z 86. minuty. Cenné vítězství jsme tak urvali v závěru utkání, ve kterém se hosté paradoxně nadechovali ke smrtícímu finiši. Naši hráči však danou situaci zvládli na výbornou.
21.kolo, pátek 29.3.2013, 20:15, U Nisy
1:0
(0:0)
SK Sigma OlomoucSK Sigma Olomouc
FC Slovan Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Karišik, Fleišman - Šural (88. Coufal), Rybalka, Pavelka, Frýdek (59. Rabušic) - Delarge, Štajner
SK Sigma Olomouc: Zlámal - Janotka, Dreksa, Šindelář, Vepřek - Pospíšil, Hořava, Ordoš - Schulmeister (61. Petr), Doležal, Navrátil (87. Varadi)
Branky: 86. Delarge, ŽK: 0:1 (Dreksa), ČK: 0:0, Rozhodčí: Jech - Kordula, Pelikán
Diváci: 3964

Po reprezentační pauze došlo v sestavě Slovanu k několika změnám zapříčiněných nevydařeným výkonem v posledním ligovém utkání na Slavii. Pouze na lavičce tak zůstal Kelič s Rabušicem, které nahradil Karišik s Delargem. Vynucenou změnou pak byla absence vykartovaného Sackeyho. Toho na pozici defenzivního záložníka zastoupil Pavelka. V základní sestavě za to nechyběl Štajner, kterého v klubu elitních střelců přivítal kromě zástupců klubu i kotel Slovanu, který si pro našeho lídra připravil vydařené choreo.

Hned od úvodu samotného utkání vycházel Slovan ze zabezpečené obrany do rychlých brejků a přenechal Sigmě převahu na míči. Do velkých příležitostí se však ani jeden z obou celků nedostával. Naši hráči se tak snažili střílet především z dálky. Delargeho však vychytal Zlámal a Štajner namířil míč z voleje těsně vedle levé tyče. První velká šance tak přišla až ve 35. minutě, kdy se po rohu Frýdka dostal na malém vápně k hlavičce Kováč, ten ale svůj prudký pokus namířil přímo do náruče Zlámala. První poločas tak mnoho vzruchu nepřinesl a hráči tak šli do kabin za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu vyběhly oba týmy s cílem vytvářet tlak na míč. Lépe se to dařilo Sigmě, která si tak v 54. minutě vypracovala svojí první šanci. Po zablokování střely Ordoše se odražený míč dostal k Doležalovi, kterého včasným přesunutím vychytal Kovář. V 68. minutě se uvolnil prostor pro Delargeho, který přesprintoval z půlky hřiště dva obránce, tváří v tvář Zlámalovi však neuspěl a poslal míč vedle branky. Sigma okamžitě kontrovala rychlým přečíslením, Schulmeister však zbrklou střelou nechal naší obraně vydechnout. Od této chvíle Sigma pevně převzala iniciativu a naši hráči se pouze bránili. V závěrečných minutách však Slovan našel sílu na smrtící brejky. Ten první ještě Šural po nádherném pasu Štajnera neproměnil, ve druhém případě se však v 86. minutě nemýlil Delarge, který postupoval sám na Zlámala, obešel si ho a zakončil do prázdné branky - 1:0. Vedoucí gól nás povzbudil natolik, že jsme již Olomouc do konce zápasu vůbec nepustili k míči a naopak mohli přidat další dvě branky zásluhou Rabušice. Slovan tak vybojoval důležité tři body a jako první tým na jaře pokořil Olomouc.

Jaroslav Šilhavý (FC Slovan Liberec): "Pro nás to bylo nesmírně těžké utkání. Soupeř měl čtyři výhry v řadě a měli jsme z něj respekt. Jsme rádi, že jsme utkání zvládli, když jsme dokázali proměnit jednu ze svých příležitostí. Soupeř měl taky několik šancí, naštěstí je nedokázali proměnit. My jsme byli šťastnější a za vítězství jsme rádi."

Roman Pivarník (SK Sigma Olomouc): "Divákům se musel tento zápas líbit. V obou poločasech se hrál otevřený fotbal, nahoru, dolu. Náš úkol byl jasný, přijeli jsme do Liberce pro tři body. Více jsme měli míč na svých kopačkách, ale pouštěli jsme Liberec do brejkových situací a jednu z nich bohužel domácí dokázali proměnit. Věříme, že se dokážeme z prohry otřepat a teď už se musíme soustředit na Spartu."