FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Craiova 2:3
07.07.2016

Slovan po gólu v závěru utkání podlehl rumunské Craiově 2:3

Ottensheim - V prvním přípravném v rámci rakouského soustředění narazil náš tým na rumunský celek Universitatea Craiova. Svěřenci trenéra Trpišovského šli v úvodu do vedení, z výhry se však po na branky bohatém závěru radoval náš soupeř.
Rakousko, čtvrtek 7.7.2016, 17:30
2:3
(1:0)
CS Universitatea CraiovaCS Universitatea Craiova
FC Slovan Liberec: Hladký – Coufal, Hovorka, Pokorný, Sýkora – Obročník, Folprecht – Bartl, Ševčík, Navrátil – Komličenko.
CS Universitatea Craiova: Calancea – Briceag, Popov, Acka, Vatajelu – Zlatinski, Screciu – Baluta, Bancu, Ivan – Mazarache.
Branky: 14. Bartl, 83. Komličenko – 52. vlastní, 77. Ivan, 87.

V úvodu utkání si sice Craiova dokázala vytvořit několik šancí, byl to ale náš tým, který se dokázal jako první prosadit. Po necelé čtvrthodině se do rychlého brejku dostal Daniel Bartl a šikovným lobem dokázal přehodit brankáře rumunského celku. Vzápětí mohl soupeř vyrovnat, Ivan však místo zakončení volil ještě přihrávku na jednoho ze spoluhráčů, jeho pas byl ale nepřesný.

Hra byla poměrně vyrovnaná a do šancí se střídavě dostávaly oba celky. Calacea se ve 34. minutě musel pořádně natahovat, aby po přesné hlavičce vyrazil míč nad břevno, nakonec však ani nebyl zákrok nutný, neboť byl stejně odmáván ofsajd. Na druhé straně zahrozili Mazarache a Ivan, ale Hladký nemusel vážněji zasahovat, Slovan tak po poločase vedl těsně 1:0.

Hned po sedmi minutách druhé půle ale o své vedení naši hráči přišli. Po centru soupeře si jeden z obránců srazil nešťastně hlavou míč do vlastní branky a bylo vyrovnáno. Pokračovalo se opět ve vyrovnané hře, oba týmy se střídaly v kombinaci okolo půlicí čáry, ale vážnější ohrožení jedné z branek nepřicházelo.

V 77. minutě se však do vedení dostala Craiova. Obrana Slovanu nechala až příliš prostoru Adrei Ivanovi a ten osamocen před brankářem nedal Hladkému šanci. Hned o šest minut později bylo ale opět srovnáno. Nikolaj Komličenko se v šestnáctce soupeře dostal k balonu a přidal čtvrtou branku utkání.

Poslední slovo ale patřilo rumunskému týmu. Po pohledné akci vystřelil jeden z útočníků Craiovy přesnou technickou střelu, která zapadla do branky. V samotném závěru sice ještě měli svěřenci trenéra Trpišovského dvě zajímavé příležitosti, ani jednu z nich ale využít nedokázali, Slovan tedy svému soupeři podlehl 2:3.