FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Mladá Boleslav - FCSL 1:3
27.10.2019

Slovan odváží z Boleslavi cenné tři body, díky dvěma trefám Musy a Potočného jsme zvítězili 3:1

Šimon Knopp
Mladá Boleslav/Liberec - Přišlo 14. kolo FORTUNA:LIGY, ve kterém se Slovan představil na venkovním hřišti v Mladé Boleslavi. Oba celky dělilo v tabulce 10 bodů, zatímco Boleslav byla na skvělém třetím místě, liberečtí fotbalisté drželi desátou příčku. V úvodu první půle jsme sice byli pod tlakem, ale Musa dokázal vstřelit první gól a nastartoval celý tým, který dokázal dokráčet až k výhře 3:1.
14.kolo, neděle 27.10.2019, 14:30
FK Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav
1:3
(0:1)
FC Slovan LiberecFC Slovan Liberec
FK Mladá Boleslav: Stejskal – Jakub Klíma, Tatajev, Pudil, Fulnek (61. Jiří Klíma) – Budínský, Matějovský (C), Hubínek, Bucha (68. Túlio) – Komličenko, Mešanović (76. Ladra).

Náhradníci: Šeda – Túlio, Jiří Klíma, Křapka, Pech, Hašek, Ladra

FC Slovan Liberec: Nguyen – Mikula (C), Kačaraba, Karafiát, Hybš – Oscar (90+2. Alibekov), Mara – Pešek (72. Malinský), A. Baluta, Potočný – Musa (85. Kuchta).

Náhradníci: Knobloch – Koscelník, Chaluš, Alibekov, Breite, Malinský, Kuchta

Branky: 55. Budínský (pen.) - 30. a 48. Musa, 64. Potočný (pen.)

Žluté karty: 9. Fulnek, 14. Budínský, 66. Matějovský - 7. Kačaraba, 45+1. Oscar, 50. Mara, 54. Mikula, 68. Pešek

Rozhodčí: Pavel Rejžek – Jiří Pečenka, Dan Vodrážka
Diváci: 3899

První šanci zápasu měli hráči Boleslavi, Klíma z pravé strany poslal ostrý centr do vápna, Mikula dokázal míč odklidit do zámezí. V 7. minutě kopal Matějovský nebezpečnou standardku, přihrál Budínskému, který se nerozpakoval a vystřelil, obránci pomohli Nguyenovi a střelu zblokovali. Boleslav byla nadále dopředu aktivnější, liberecká obrana nebyla dostatečně důrazná a nechala vystřelit Komličenka, Nguyen dobře zakročil. Další trojici nebezpečných momentů přečkal Liberec v následujících deseti minutách. Nejprve Mešanovič zakončoval mimo, poté Komličenko tvrdou střelou přestřelil a Bucha na hranici vápna také bránu netrefil.

Poté přišel pěkný moment Slovanu, Mikula se uvolnil na pravé straně a poslal přízemní centr, který si našel Petar Musa, Stejskalovi nedal šanci a rozvlnil síť. Přestože se Boleslav prezentovala v první půli aktivněji, nedokázala překonat naši dobře fungující obranu. Slovan využil svoji šanci a odcházel do kabin jakožto vedoucí tým. Do druhé půle lépe vstoupilo naše mužstvo, Oscar oslovil na křídle volného Potočného, jenž před vybíhajícím gólmanem vracel ještě do vápna. Zde se nejrychleji zorientoval Petar Musa a poslal Slovan do dvougólového vedení.

Na druhé straně zahrával nebezpečně přímý volný kop Komličenko, Nguyen skvěle zasáhl. Poté přišel faul Mikuly a rozhodčí bez váhání ukázal na pokutový kop. Penalty se ujal Lukáš Budínský, který zakončil nekompromisně k tyči a brankáři nedal šanci. V 63. minutě si nedovoleným způsobem počínal ve vápně Bucha, Baluta skončil na zemi a i Slovan měl výhodu v podobě penalty. Míč si postavil Roman Potočný, zvolil zakončení doprostřed brány a nachytal gólmana Stejskala.

Střídající Malinský dal o sobě téměř ihned vědět, skvěle si navedl balón a nastřelil tyčku. Podobně si počínal v 78. minutě i Baluta, ten ovšem nastřelil břevno. Slovan ve druhé půli předváděl velmi povedený výkon a Boleslav dostával pod tlak. Tři minuty před koncem střílel aktivní Baluta, Stejskal se musel vytáhnout, aby přízemní střelu vyrazil na roh. Závěr utkání si dokázali liberečtí fotbalisté zkušeně pohlídat a z Boleslavi odváží zaslouženě všechny tři body za výhru 3:1.

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii

Jozef Weber (trenér Mladé Boleslavi): "V první půli jsme 25 až 30 minut podávali velice dobrý výkon, měli jsme šance, ale nedokázali jsme je proměnit. Tušili jsme, že pokud z toho nepřijde branka, můžeme být ztrestáni. Což se ostatně potvrdilo, Liberec má poměrně rychlý mančaft, který venku hraje na brejkové situace. O vstupu do druhé půle snad nemá cenu ani mluvit. Individuální akce Komličenka nás vrátila do utkání. Jak jsme šli do 1:2, věřil jsem, že to ještě otočíme. Bohužel přišla penalta od "Buchiče", která utkání uzavřela. Nejvíce, co zítra budu klukům vyčítat, je, že 60 minut bylo slušných a pak na nás padla rezignace, deka. Po třetí brance jsem neviděl na hřišti nikoho, kdo by věřil, že můžeme to utkání otočit, což mě dost mrzí, protože teď na podzim byly utkání, kdy jsme nepříznivý stav 0:2 dokázali zvrátit."

Pavel Medynský (asistent trenéra Liberce): "Zkraje prvního poločasu jsme se v utkání malinko hledali, než jsme si zvykli na způsob hry Boleslavi, z kterého ale neměla žádnou vyloženou šanci. Paradoxně jsme z jednoho protiútoku vstřelili branku, která byla hrozně důležitá, protože jsme to do poločasu zvládli. Poločas 50 na 50. Do druhého poločasu jsme vstoupili velice dobře, přidali jsme branku, pak jsme si to malinko zkomplikovali penaltou. Kluci podali týmový výkon a důležitý byl gól na 3:1, který soupeře psychicky zlomil. Z morálního pohledu na to nedokázal zareagovat a ještě jsme tam měli několik příležitostí, nastřelili jsme tyčku a břevno. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě."