FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slavia - FCSL 3:0
13.12.2020

Slovan na Slavii ve venkovním prostředí nestačil, prohrál 0:3

Šimon Knopp
Liberec/Praha - V 11. kole FORTUNA:LIGY čekal na Slovan nelehký soupeř v podobě pražské Slavie. Slovan nastoupil s jasným cílem, a to těžit z brejkových situací. Ovšem obrana Slavia byla pevná a obezřetná. I přes sympatický a bojovný výkon se libereckým fotbalistům gól vstřelit nepodařilo. Po dvou brankách Simy a gólu Olayinky jsme prohráli rozdílem tří branek.
11.kolo, neděle 13.12.2020, 18:30
SK Slavia Praha SK Slavia Praha
3:0
(2:0)
SK Slavia Praha:

Kolář - Masopust, Kúdela, Zima, Bořil (C) - Oscar, Provod (80. Takács) - Sima (82. Karafiát), Stanciu (70. Traoré), Olayinka (80. Malínský) - Kuchta (79. Tecl)

Náhradníci: Kovář - Karafiát, Tecl, Takács, Malínský, Traoré, Lingr

FC Slovan Liberec:

Nguyen - Koscelník, Chaluš, Tijani, Mikula (C) - Sadílek (63. Michal), Mara - Pešek (52. Rondić), Matoušek (75. Nešický), Mosquera (75. Fukala) - Júsuf (63. Rabušic)

Náhradníci: Knobloch - Fukala, Jugas, Nešický, Michal, Rondić, Rabušic

Branky: 23. a 75. Sima, 45+1. Olayinka

Žluté karty: 11. Sadílek. 27. Júsuf, 68. Mosquera

Rozhodčí: Marek - Paták, Kotík

VAR, AVAR: Rejžek, Pečenka

V 6. minutě zkusil prověřit Nguyena Provod, ovšem z ostrého úhlu trefil pouze boční síť. Na druhé straně z úctyhodné vzdálenosti zkoušel zahrozit Pešek, střela proplachtila mimo pravou tyč. V třinácté minutě zahodil obrovskou šanci Kuchta, Sima nacentroval na rozeběhnutého útočníka. Ten ve vápně pouze nastavil nohu a jeho pokus skončil na pravé tyčce Nguyenovy branky. V osmnácté minutě běžel Matoušek po chybě Zimy sám na Koláře, ale brankář Slavie byl včas na zemi a pokus Matouška vyrazil rukou mimo.

Z první branky utkání se radovali domácí, Abdallah Sima si vyskočil na rohový kop a Nguyenovi hlavičkou nedal šanci. Celou situaci dlouho přezkoumával videorozhodčí, protože po souboji s Kuchtou zůstal na zemi ležet Koscelník, branka nakonec byla uznána. Ve 40. minutě ve vápně tvrdě zakončoval Koscelník, jeho pokus zblokoval bránící hráč a míč skončil v zámezí. V závěru poločasu ještě jednou udeřila Slavia, Peter Olayinka předskočil Koscelníka a hlavičkou zvýšil na rozdíl dvou branek.

Nastavení v první půli opravdu patřilo Slavii, Sima se dokázal skvěle uvolnit náběhem za obranu a zakončoval proti Nguyenovi. Tentokrát prostor mezi třemi tyčemi naštěstí netrefil.

V úvodu druhé části zápasu měl Slovan příležitost v podobě standardní situace těsně za vápnem. Balón si postavil Júsuf, zkoušel zeď podstřelit, ale neúspěšně. Slovan se snažil duel zdramatizovat, ale do obrany Slavie se nedostával snadno. Šanci měl po centru Mosquery Mara, zamířil pouze doprostřed branky. Další příležitost si vytvořil Mosquera, který se za obranou zmocnil propadnutého centru a vyslal přízemní střelu na zadní tyč, Kolář připraven.

Přestože byl Slovan v druhém poločasu o něco lepším týmem, další branku přidal talentovaný Abdallah Sima, po skvělé nahrávce Masopusta měl situaci jednoduchou a šancí do prázdné brány nepohrdl. Čtyři minuty před koncem základní hrací doby ještě střílel Rondić, za pokusem mimo branku se mohl Kolář jen ohlédnout. Slovan se gólové trefy nedočkal a se Slavii padl 0:3.

Jindřich Trpišovský (trenér Slavie): „Samozřejmě náročné utkání, Liberec měl na začátku dvě velké šance. Skvěle nás podržel Ondra a my jsme naštěstí ve zbytku poločasu byli produktivní. Ve druhé půli jsme se snažili hru kontrolovat, protože Liberec byl velice nepříjemný, agresivní a hrál celoplošně. Myslím si, že ke konci už byla obě mužstva vyšťavená. Těžký zápas, který jsme zvládli. Jsme rádi, že bereme tři body, a že máme utkání za sebou.“

Pavel Hoftych (trenér Liberce): „Směrem dopředu všechno v pořádku, ale bohužel takový „zápas blbec“. Měli jsme několik šancí, které jsme nedokázali dotáhnout ke vstřelení branky. Soupeř nás potrestal po standardní situaci, přestože jsme se na Simu připravovali. Druhý poločas jsme se snažili s výsledkem něco udělat. Musím pochválit hráče, že to nevzdali, byli pořád důrazní a běhali. Slavia je vysoce kvalitní mužstvo, která má na každém postu špičkového hráče. Vzhledem k tomu, že jsme dnes nevstřelili branku, tak jsme vyhrát nemohli.“