FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Mladá Boleslav 2:2
06.06.2020

Slovan bere bod, v poslední minutě nastavení si dal vlastní gól Tatajev

Redakce
Liberec - Bod má vzhledem k průběhu duelu cenu zlata. Slovan hrál opět na domácím trávníku téměř celou druhou půli přesilovku po vyloučení Jakuba Klímy, v 75. minutě se však vykartoval i Taras Kačaraba a hosté navíc udeřili z penalty nařízené po ruce Ondřeje Karafiáta. V poslední minutě hry vyrovnal střídající Imad Rondič.
28.kolo, sobota 6.6.2020, 18:00
FC Slovan Liberec FC Slovan Liberec
2:2
(1:1)
FK Mladá BoleslavFK Mladá Boleslav
FC Slovan Liberec: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Karafiát (C), Mikula – Alibekov (50. Beran), Mara – Malinský, A. Baluta, Ma. Zeman (60. Pešek) – Kuchta (60. Mashike)
FK Mladá Boleslav: Šeda – Křapka, Tatajev, Jakub Klíma, Zelený – Janošek (90+2. Krobot), Túlio – Douděra (42. Mazuch), Budínský, Ladra (46. Fulnek) – Jiří Klíma
Branky: 41. Kuchta, 90+5. vlastní (Tatajev) - 2. Klíma Jiří, 62. Budínský (z pen.). Rozhodčí: Klíma – Moláček, Hrabovský, VAR: Cieslar, AVAR: Marek. ŽK: 14. Koscelník, 62. Karafiát, 70. Kačaraba - 19. Křapka. ČK: 76. Kačaraba - 36. Klíma Jakub. Diváci: 150.
Diváci: 150

Do utkání nevstoupil Slovan ideálně, ve druhé minutě dal pomalou přihrávku Ondřej Karafiát Tarasu Kačarabovi, Jiří Klíma ji zachytil a uháněl sám vstříc Filipu Nguyenovi. Zakončil nechytatelně k pravé tyči. Hosté pokračovali v aktivitě a záhy vyslal tvrdou ránu Dominik Janošek, mířil do stejného místa jako předtím jeho úspěšný spoluhráč, ale nakonec o decimetry minul.

Ve 23. minutě se nadechl také Slovan, Koscelník předal u postranní čáry míč Malinskému a ten díky své rychlosti předběhl Ladru. Následně naservíroval míč do vápna, ale Balutovo přistrčení Marovi skončilo jen ranou nad břevno. Vzápětí vystrašil hrstku přítomných fanoušků Alibekov, kterého obral o míč Ladra a unikal sám na bránu. Ukrajinský záložník se však stihl vrátit a excelentním skluzem zabránil gólové příležitosti.

Slovan začal postupem času získávat převahu. Ve 36. minutě si Kuchta dobře pokryl míč a zbavil se Jakuba Klímy, hostující obránce ho v posledním okamžiku před vápnem zatáhl za dres a viděl červenou kartu. Vyrovnání přišlo ještě do konce první půle, Jan Kuchta napadal brankáře Šedu, který ho při výkopu napálil do nohy. Míč se odrazil přesně do brány.

Krátce po začátku druhé půle se do slibné šance dostal Zeman, jehož hlavičku mířící mezi tři tyče vytěsnil až Tatajev z brankové čáry. Šanci si však vytvořili také hosté a po přezkoumání videa jim sudí přisoudil penaltu. Tu s přehledem do levé šibenice proměnil Lukáš Budínský.

Naše mužstvo nažhavilo motory a snažilo se rychle hru přenášet na soupeřovu polovinu. Nervozita se však projevovala a kombinaci chyběla přesnost. Hlavní arbitr diskutoval s videosudím o ruce Tatájeva po patičce Koscelníka ve vápně, nicméně druhý pokutový kop duelu se nekonal.

S přibývajícím časem rostly na straně našeho mužstva nepřesnosti a jedna z nich skončila druhou žlutou kartou pro Tarase Kačarabu, který tak nebude moct proti Příbrami nastoupit stejně jako Ondřej Karafiát (8 ŽK). Slovan se ale kýženého vyrovnání nakonec dočkal, v poslední minutě po dlouhém nákopu Nguyena svedl hlavičkový souboj Imad Rondič s Aleksejem Tatajevem a míč přeskočil gólmana Šedu.

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii

Jozef Weber (FK Mladá Boleslav): „Pomalu se zvedáme po debaklu v Plzni. Co jsme si tam navařili, to jde za námi. Dva vlastní góly, jeden nás připravil o body se Zlínem, druhý o body v Liberci. Nedá se nic dělat. Jsem rád, že mužstvo zvedlo hlavu, jak proti Zlínu, tak i proti Liberci předvedlo dobrý výkon. Samozřejmě k tomu, abychom byli úspěšní nám chyběl kompaktní výkon. Prvních třicet minut bylo velmi dobrých, až na krajní hráče, kteří podali slabý, podprůměrný výkon. Což mě mrzí. Po vyloučení a hře v deseti musím pochválit hráče za aktivitu. Šli jsme do vedení, vypadalo to, že zápas bude náš. Bohužel jsme ho nezvládli v závěru. Je to škoda, ale před utkáním bychom určitě bod brali. “

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): „Velmi těžké utkání. Boleslav sice neboduje pravidelně, ale má velmi kvalitní mužstvo. Začali jsme utkání hrubou chybou Karafiáta, ze který jsme dostali branku. Boleslav pozorně bránila, měli jsme dvě šance díky Kuchtovi, ale nedokázal to dotlačit do brány. Následovala chyba Alibekova, kterou naštěstí stačil zachránit. Na konci poločasu jsme se dostali do přečíslení díky červené kartě. Poté Kuchta dobře vyblokoval brankáře. Dvě branky, obě laciné, náš dárek Boleslavi a Boleslav dárek nám. V druhém poločase jsme nabádali hráče k trpělivosti. Bohužel přišla penalta, která nás dostala do určité křeče. Bylo složité hrát do zavřené obrany a čelit nebezpečným brejkům soupeře. V závěru jsme dali šťastnou branku. Cením si toho, že jsme hráli až do konce. Myslím, že výsledek 2:2 odpovídá tomu, co jsme dnes tady viděli. “