FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Dukla 2:0
22.02.2019

Slovan ani proti Dukle doma neinkasoval a po gólech Hybše a Kozáka zvítězil 2:0

Tomáš Brhel
Slovanu se podařilo na jaře i napodruhé doma udržet čisté konto. V předehrávce 22. kola si naši hráči poradili s trápící se pražskou Duklou 2:0. V druhém poločase se totiž postupně trefili Matěj Hybš i Libor Kozák. Liberec se tak minimálně do soboty posunul před Zlín na 6. příčku v lize.
22.kolo, pátek 22.2.2019, 18:00, U Nisy
2:0
(0:0)
FK Dukla PrahaFK Dukla Praha
FC Slovan Liberec: Nguyen - Koscelník, Mikula, Kačaraba, Hybš - Potočný (58. Malinský), Breite, Oscar, Pešek (68. Mara) - Nešický (55. Oršula) - Kozák
FK Dukla Praha: Rada - Ostojič, Raspopovič, Kozma - Miloševič (74. Holík), Hanousek, Koval, Souček (60. Douděra) - Podaný, Gonzáles (66. Duranovič), Tetour
Branky: 60. Hybš, 88. Kozák. ŽK: 10. Souček, 59. Ostojič, 62. Hybš, 83. Mara, 90 Holík Rozhodčí: Pechanec - Kotalík, Pečenka.
Diváci: 2777

Úvod zápasu pojal aktivněji liberecký Slovan, který se zejména akcemi po levé straně zkoušel dostat do šance. V páté minutě takto vybojovali modrobílí roh a nebýt pohotového zákroku Filipa Rady, míč by se od shluku těl před bránou odrazil až za čáru. V první čtvrthodince se ještě do šance stihl dostat Libor Kozák, jeho hlavička po centru z pravé strany ale směřovala pouze doprostřed brány.

Z velkého množství nepřesností na obou stranách vytrhl diváky ve dvacáté minutě opět Kozák, ten ovšem na střílený centr Jakuba Peška o pár centimetrů nedosáhl. Bezbrankový stav platil i po půl hodině hry. Zápas do té doby moc šancí nenabízel, Liberec si vytvářel většinu náznaků příležitostí po rohových kopech, Dukla se k balonu skoro nedostávala.

Dukla se k první větší příležitosti dostala v minutě pětatřicáté. Po pěkně zatočeném centru z pravé strany se k hlavičce dostal Gonzáles, trefil však pouze dobře postaveného Filipa Nguyena, který střelu ztlumil. Asi do největší šance prvního poločasu se opět po rohovém kopu dostal Martin Koscelník. Z malého vápna se mu ale nepodařilo míč usměrnit mezi tři tyče a těsně přestřelil, první poločas tak vstřelení branky nepřinesl.

Potočný se deset minut po začátku druhé půle pokusil oživit hru, nicméně jeho pokus o rabonu na kraji soupeřova vápna nepřinesl tížený výsledek. Trenér domácího Slovanu se rozhodl zkraje druhého poločasu pozměnit sestavu, ještě do 60. minuty se tedy na hřiště dostal jak Oršula, tak Malinský. A právě po jeho střele odvracel přesně po hodině hry Rada na rohový kop. Domácí se po následujícím tlaku dostali k přímému kopu z pravé strany. Po centru do vápna se k odraženému míči dostal jako první Matěj Hybš, který uklidil míč do odkryté sítě a poslal tak Liberec do vedení.

Našim hráčům přineslo vstřelení vedoucí branky klid na kopačky a patnáct minut před koncem se jim dařilo průběh zápasu kontrolovat daleko na polovině pražského celku. V 78. minutě mohl zvýšit vedení Tomáš Malinský. Oscar nádherně odebral obraně Dukly balon, poslal ho Kozákovi, který si ho navedl a pak ho ještě nezištně přenechal Malinskému. Liberecký křídelník si míč elegantně zasekl, střelu levačkou ovšem nedokázal zatočit přesně a Rada tak mohl zůstat klidný.

Tři body se nám podařilo zajistit dvě minuty před koncem hrací doby. Po chybné rozehrávce hostů se k míči dostal Filip Oršula, který vybídl ke skórování Kozáka přesnou přihrávkou. Liberecký forvard ukázal své zkušenosti a nádherným obloučkem poslal míč za bezmocného gólmana Dukly. A když už se v nastavení nic nestalo, Slovan mohl po pátečním utkání slavit tři body.

Roman Skuhravý: Dnes jsme zaslouženě prohráli. Za celý zápas jsme se nevyrovnali se správnou agresivitou domácích. Prvních třicet minut jsme měli špatně nastavené hřiště a rozestavení, konec poločasu byl lepší. V kabině jsme si řekli, že takhle se hrát nedá. Když jsme v druhé půli začali vystrkovat růžky, inkasovali jsme. Nemohli jsme v tomto zápase uspět, protože jsme si za celých 90 minut nevytvořili jedinou velkou příležitost.
Zsolt Hornyák: Panuje velká spokojenost s výsledkem. Ani jsme se nezaměřovali na to, že se můžeme dostat do té první ligové šestky. Věděli jsme, že Dukla bude vycházet ze zajištěné obrany. Pražané v zimě podstatně posílili, na to, že jsou poslední, hrají docela pohledný fotbal. Dukla čekala na brejky a protiútoky, nehrála špatný fotbal, ale do ničeho jsme jí nepustili, takže jsme zaslouženě vyhráli. Výborně zahrál zejména Libor Kozák a Jan Mikula. Zvítězili jsme ale zejména kvalitním kolektivním výkonem.