FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Teplice 2:1
12.03.2021

Skvělý obrat! Slovan porazil Teplice 2:1 brankami Rabušice s Rondičem

Liberec – Utkání plné emocí a zvratů. Slovan nevstoupil do duelu s Teplicemi (2:1) zrovna šťastně, po čtrnácti minutách hry si vstřelil vlastní branku Michal Sadílek, následně Michael Rabušic neproměnil penaltu. Naše mužstvo ale euforickým závěrem ztrátu smazalo a dosáhlo na tři body. Nejprve skóroval Rabušic a následně i střídající Imad Rondič. Vítězství zůstává v Liberci!
23.kolo, pátek 12.3.2021, 18:00
2:1
(0:1)
FK TepliceFK Teplice
FC Slovan Liberec: Knobloch – Koscelník, Jugas, Chaluš, Mikula (C) – Karafiát (55. Rondić), M. Sadílek, Mara (55. Faško) – Pešek (73. Nečas), Rabušic, Mosquera (90+2. Fukala).
FK Teplice: Čtvrtečka – Vondrášek, Gabriel, Mazuch, Černý – Fortelný (82. V. Vukadinović), Jukl – Kodad (82. Kučera), Žitný (62. Knapík), Moulis (82. Droehnle) – J. Mareš (C) (52. Jakub Řezníček).
Branky: 77. Rabušic, 90. Rondič – 14. Sadílek (vlastní). Rozhodčí: Hocek – Hájek, Novák (VAR: Orel). Neproměněná penalta: 29. Rabušic. ŽK: 49. Karafiát, 52. Mara, 69. Mikula – 57. Gabriel, 61. Mazuch.

Hned ve druhé minutě se vřítil do nebezpečné situace Rabušic, který šajtlí hledal před brankou volného Sadílka. Prudký pas prošel záložníkovi mezi nohama. Z následného rohového kopu sice nebezpečí nepřišlo, ale jen o chvíli později pálil zpoza vápna Mosquera. Jeho přízemní projektil proletěl těsně vedle pravé tyče.

Ve 14. minutě přišel po úvodním tlaku našeho mužstva smolný moment, po centru z pravé strany se do hlavičkového souboje vyšvihl Michal Sadílek, ale balon trefil tak nešťastně, že překonal Milana Knoblocha. Hosté se dostali do vedení. Zanedlouho mohl vyrovnat Rabušic, kterému skvěle nabil po standardní situaci Mara, ale zkušený snajpr tentokrát bránu minul.

Naše mužstvo proměnilo v posledních dvou sezonách 15 z 16 pokutových kopů, tentokrát však Michaela Rabušice vychytal Jan Čtvrtečka. Penaltová situace vznikla během 28. minuty po faulu Vondráška na Peška, zkušený útočník nasměroval svou střelu na pravou stranu, kam se však vydal i teplický gólman.

Před pauzou se 31letý útočník dostal do další gólové příležitosti, když se položil do centru Sadílka. Hostující brankář si připsal další kvalitní zákrok a do kabin tak míčili s těsným vedením hosté. Krátce po přestávce přišla na řadu první střídání, ze hry kvůli zranění musel odstoupit Jakub Mareš, kterého nahradil jmenovec Řezníček. Ten nastoupil ve FORTUNA:LIZE už do 300. utkání.

Na rozdíl od první půle ta druhá probíhala kouskovaně. Ani jeden z celků si nevytvořil větší příležitost až do rány Imada Rondiče z 64. minuty, když nově příchozí útočník pálil bez přípravy z voleje ze střední vzdálenosti. Bránu minul. Naše mužstvo se vyrovnání nakonec přece jen dočkalo.

V 77. minutě Mikula průnikem po levé straně chytře nalezl Michaela Rabušice, který se tentokrát nemýlil. Placírkou uklidil míč ke vzdálenější tyči. Vzápětí se dostal ještě do gólové šance Rondič, ovšem chyběla větší přesnost.

Závěr přesto přinesl velkou euforii. V 90. minutě vyskočil nejvýše ve vápně po centru Mosquery Imad Rondič a strhl vítězství na stranu našeho mužstva. Důležité tři body!

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): „V první půli jsme nebyli dobří. Prohrávali jsme osobní souboje, byli jsme nedůrazní, spousta hráčů hrála pod své možnosti. Nepůsobili jsme týmově. Měli jsme přesto šance včetně penalty. I tak jsme s úvodní půlí nebyli spokojeni, Teplice vedly zaslouženě. Chtěli jsme dostat do duelu emoce, chtěli jsme do toho dát srdce. Střídání přinesla oživení, duel nás nezastihl v pohodě a nevyvíjel se dobře. O to víc si vážíme obratu a vítězství po infarktovém závěru."

Radim Kučera (FK Teplice): „Myslím, že se nám první poločas vydařil daleko líp. Vzadu jsme vyhrávali souboje, byli jsme víc ve hře a vstřelil jsme dokonce gól. U penalty nás podržel brankář Jan Čtvrtečka. Počítali jsme s tím, že domácí dají do pole dva útočníky. Hra se po střídáních úplně změnila, stala se z ní nakopávaná, hodně soubojová. Byli jsme pasivnější, dostali jsme gól. Vzápětí jsme duel opět mohli strhnout na svou stranu, ale místo toho nás domácí potrestali. Myslel jsem si, že už koncovku zvládneme. Mužstvo zápas odpracovalo solidně, zápas to byl hodně těžký. Štěstěna se k nám nepřiklonila. Jsem zklamaný, že nemáme ani bod. Ale na to se musí hrát celých devadesát minut."