FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Podbrezová 2:2
29.06.2016

S Podbrezovou se Slovan rozešel smírně 2:2

Nymburk - Po těsné porážce s Hradcem dostala další část týmu šanci předvést se proti slovenské Podbrezové. Do utkání nastoupila celá řada testovaných hráčů, kteří chtěli svou příležitost chytit za pačesy. Podbrezová však rozhodně nebyla nijak snadným soupeřem.
Nymburk, středa 29.6.2016, 13:00
2:2
(2:2)
FO ŽP PodbrezováFO ŽP Podbrezová
FC Slovan Liberec: Hladký – Breite, Navrátil, Hovorka, Chlumecký, Djorjdjevič D., Komličenko, Bartošák, Sixta (61. Machuča), Trošečkin, Mwene (59. Bláha).
FO ŽP Podbrezová: Kuciak – Turňa, Krivák, Kostelný, Djojdjevič L., Viazanko, Vajda, Podio, Pesevski, Bernardina, Šafranko.
Branky: 9. Sixta, 29. Komličenko (pen.) - 39. Bernardina, 45. Pesevski.

Také v tomto duelu vyšel Slovanu vstup do utkání. Po standardní situaci se ve vápně zjevil sám David Hovorka, ale zakončit ještě nedokázal. To napravil až o chvíli později jeho jmenovec David Sixta, který přesnou střelou na zadní tyč otevřel skóre.

Po dvaceti minutách mohlo být vedení našeho týmu dvojnásobné. Sixta parádně vysunul kupředu Nikolaje Komličenka, který postupoval na brankáře. Zkusil Kuciaka přelobovat, nicméně jeho pokus skončil vedle branky. V první větší šanci na druhé straně zkusil z dálky pálit Šafranko, jeho pokusu ale chyběla přesnost.

Po půlhodině hry už to ale bylo 2:0. Nikolaj Komličenko byl po centru stažen v pokutovém území a sám se následně ujal penalty, kterou chladnokrevně zakončil. Na druhé straně následoval nezvyklý moment, když rozhodčí odpískal spornou malou domů a nepřímý kop pro Podbrezovou, ten ale slovenský tým využít nedokázal.

Přesto se soupeř před koncem poločasu dočkal snížení, když se po rychlé akci prosadil Endy Bernardina. V závěru poločasu ještě dobře pálil Navrátil, ale Kuciak dokázal střelu vyrazit do bezpečí. A tak udeřila Podbrezová. Dejan Pesevski se dostal do samostatného úniku, obešel brankáře a zakončoval do prázdné branky.

Hned v úvodu druhého poločasu mohla Podbrezová jít dokonce do vedení, ale brejk tři na jednoho využít nedokázala. Následně z bezprostřední blízkosti hlavičkoval osamocený Viazanko, ale jeho pokus Hladký parádním zákrokem srazil na rohový kop a podržel tak svůj tým.

Soupeř byl ve druhé půli aktivnější a zajímavou příležitost měl také Lazar Djordjevič, který tvrdě pálil uvnitř pokutového území, ale Hladký míč dokázal chytit. Slovan však byl i nadále pod tlakem a zajímavou šanci měl rovněž střídající Rendla, který ale mířil těsně vedle Hladkého branky.

Stejný hráč hlavičkoval zcela sám uvnitř vápna jen o dvě minuty později, ale také tentokrát těsně minul. V ojedinělé šanci Slovanu se ocitl Bartošák, který z velké dálky tvrdě vypálil a orazítkoval břevno branky Podbrezové. V závěru mohl ještě strhnou výhru na stranu Podbrezové Szczepaniak, ale ani on se neprosadil, oba celky se tak rozešly smírně 2:2.