FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Jablonec B - Slovan B 2:5
12.09.2020

První Podještědské derby letošní sezony patří nám, béčko porazilo Jablonec vysoko 5:2

Ondřej Marko
Jablonec/Liberec – První duel se sousedním Jabloncem se hrál ve třetí lize mezi našimi rezervními týmy. V Areálu Břízky padlo spoustu branek, konkrétně sedm. Pět z nich bylo pro náš celek, skóre otevřel Jan Šulc, po dvou gólech přidali Rondić a Csáno. Zápas skončil výsledkem 5:2, tím pádem se v tabulce posouváme před Jablonec.
4.kolo, sobota 12.9.2020, 10:15, Areál Břízky
FK Jablonec B FK Jablonec B
2:5
(1:3)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
FK Jablonec B:

Klement – Hamalainen, Rozkovec (88. Drda), Vošahlík (46. Munzar), Černák (30. Coufal), Štěpánek, Kinčl, Daníček, Helm (18. Štěpánek), Podzimek, Skuhravý (C)

Náhradníci: Reiner, Maigini, Munzar, Svrček, Drda, Štěpánek, Coufal

FC Slovan Liberec B:

Hasalík – Bína, Černický (12. Kazda), Dvořák, Šulc – Michal – Kosek (77. Yu), Nešický (88. Daněk), Yuzvak (88. Kim) – Csáno (88. Knobloch), Rondić

Náhradníci: Knobloch, Kazda, Yu, Kim, Mečíř, Daněk, Hnízdil

Branky: 26. Šulc, 35. Rondić, 38. Csáno, 71. Csáno, 83. Rondić – 37. Vošahlík, 60. Coufal

Žluté karty: 37. Dvořák, 59. Kosek, Nešický – 49. Štěpánek

Rozhodčí: Drábek - Pilný, Šedivka

Nástup do derby byl z obou stran pomalejší, nikdo se nechtěl dopustit zbytečné chyby. Velkou komplikací pro nás bylo vynucené střídání ve dvanácté minutě, kdy musel nastoupit Matyáš Kazda za Radima Černického. Hra poté však nabrala tempo a ve 26. zakončil povedenou akci z levé strany Jan Šulc.

Slovan v rychlosti hry nepolevil a o devět minut později nastala v zápase velká přestřelka. Na levé straně hřiště jsme si opět vypracovali krásnou akci, kterou chladnokrevně proměnil Imad Rondić. Po standardní situaci jsme poněkud zbytečně dostali gól od jabloneckého Jana Vošahlíka. Naše odpověď na sebe ale nenechala dlouho čekat a zpátky na rozdíl dvou branek nás po necelých dvou minutách vrátil Lukáš Csáno.

Po třech gólech během čtyř minut nepřišlo do poločasu žádné další zdramatizování. Do druhého dějství jsme vstoupili aktivně a tlačili jsme soupeře. Bohužel v 60. minutě po dobrém dlouhém autu snížil Jakub Coufal na 2:3.

Definitivní zlom zápasu přišel v 71. minutě, kdy jsme velmi dobře vyřešili brejk, na jehož konci byl další gól Lukáše Csána. Soupeř už na čtvrtý gól odpovědět nedokázal, naopak ještě přidal sedm minut před koncem pátý gól Imad Rondić. Ze soudního Jablonce jsme si odvezli tři body a s celkovými šesti jsme se posunuli na průběžné šesté místo.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): „Po pomalejším rozjezdu a vynuceném střídání Černického jsme se rozjeli a dali dva rychlé góly přes naší levou stranu. Pak jsme zbytečně inkasovali po standardní situaci, naštěstí jsme však brzy zase odskočili na rozdíl dvou branek. Druhý poločas jsme začali dobře, po dlouhém autu jsme ale inkasovali. Zápas jsme zlomili dobře vyřešeným brejkem na 2:4, pak jsme přidali ještě jeden gól. Kluci k zápasu přistoupili dobře a zaslouženě vyhráli.“