FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Energie Cottbus - FCSL 0:1
22.07.2017

Příprava vrcholí. Slovan zvítězil na půdě Energie Cottbus

Dominik Jakubec
Cottbus - V sobotu odpoledne narazil Slovan na soupeře s bohatou minulostí. Kdysi bundesligová Energie Cottbus sice už nedosahuje síly z dob své největší slávy, ani tak však nehodlala být snadným soupeřem. Pro náš tým se zároveň jednalo o předposlední přípravný zápas před ostrým startem sezony. O výsledku duelu rozhodl jedinou brankou Radim Breite.
Cottbus, sobota 22.7.2017, 13:30
FC Energie Cottbus FC Energie Cottbus
0:1
(0:0)
FC Slovan LiberecFC Slovan Liberec
FC Energie Cottbus: Meyer-Schade – Startsev, Matuwila, Viteritti, Mamba, Costa, Zimmer, Kruse, Stein, Schlüter, Förster.
FC Slovan Liberec: Kolář – Coufal, Kúdela, Karafiát, Kerbr – Kulhánek (61. Havelka) – Ševčík, Breite (61. Potočný), Folprecht, Mikula (61. Malinský) – Pulkrab (61. Da Silva).
Branky: 54. Breite. Rozhodčí: Herde - Stramke, Alich.

V úvodu si po dlouhém nákopu domácích poněkud zahrával brankář Kolář, když míč podcenil a musel o něj svést náročný souboj s Mambou. Mladý gólman si ale poradil. Na druhé straně pro změnu tvrdě pálil Mikula, jeho pokus ale skončil těsně vedle pravé tyče. Úvodní čtvrthodinu zakončila Kruseho tečovaná rána, která rovněž minula branku.

Slovan byl sice aktivnější, Cottbus však čekal na příležitosti k protiútokům. Jedna se po Karafiátově propadnutí nabízela Mambovi, před ním se však k míči dostal dřív Kolář a skvělým výběhem akci přerušil. V obrovské šanci se po propadnutí po rohovém kopu a akci dva na jednoho zjevil Kruse, který sám ve vápně obstřelil Koláře, jeho ránu však na poslední chvíli jeden z vracejících se hráčů hlavou tečoval nad břevno.

Přestože byl Slovan častěji u míče, byli to domácí, kdo si počínal v šancích nebezpečněji. V samotném závěru půle ještě z přímého kopu nebezpečně pálil Costa, jeho skákavou střelu však Kolář zastavil. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Po změně stran si Slovan vytvořil hned několik šancí. Coufal pálil z velkého vápna a jeho ránu levačkou vytěsnil brankář na břevno! O chvíli později však Pulkrab přiťukl na velkém vápně osamocenému Radimu Breitemu a ten mířil k tyči. O chvíli později mohl po Ševčíkově pasu přidat další zásah Pulkrab, jeho rána do odkryté branky však skončila na těle jednoho z obránců.

Slovan byl i nadále lepším týmem, nicméně výraznější šance si nevytvářel ani jeden tým. Ranou tak bylo především zranění Ondřeje Kúdely, který byl tvrdě trefen míčem do předloktí a musel z utkání odstoupit.

Závěr utkání se již hrál v poněkud poklidnějším tempu. Hra byla často kouskována různými přerušeními a na gólové příležitosti čekali fanoušci marně. Potočný sice tvrdě pálil ze standardní situace, jeho rána však mířila vysoko nad. Slovan už si jednogólové vedení pohlídal a připsal si tak nad německým soupeřem těsnou výhru.

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii

Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberec): Bylo to takové rozpolcené utkání. První poločas jsme odehráli velmi špatně, nebyli jsme nebezpeční a ztráceli jsme spoustu míčů. Ve druhé půli se náš výkon rapidně zlepšil, čemuž pomohli i střídající hráči. Spokojený jsem tak půl na půl, do ligy se rozhodně musíme zlepšit v útočné fázi. Měli bychom být nebezpečnější a hlavně proměňovat šance. Navíc jsme ve středu hřiště ztráceli spoustu míčů.