FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Zlaté Moravce - FCSL 0:3
09.07.2013

Příprava: FC ViOn Zlaté Moravce vs. FC Slovan Liberec 0:3 (0:1)

Lukáš Váňa
Liberečtí fotbalisté porazili v posledním utkání herního soustředění Zlaté Moravce. Za náš tým se trefil Pavelka, Rabušic a Sackey.
přát., úterý 9.7.2013, 17:00
FC ViOn Zlaté Moravce FC ViOn Zlaté Moravce
0:3
(0:1)
FC Slovan Liberec: Hauzr - Kušnír (46.Coufal), Kováč, Kelić (79.Pokorný), Fleišman (79.Janec) - Hušek (73.Sackey), Pavelka - Delarge (46.Mustafa), Šural (59.Obročník), Kalitvintsev - Rabušic (65.Hadaščok)
Branky: 24. Pavelka, 65. Rabušic (p), 83. Sackey

Utkání se hrálo na pěkném hlavním stadionu ve Zlatých Moravcích. Náš tým měl od úvodního až po závěrečný hvizd převahu, kterou také dokázal gólově zúročit.

Ve 24. minutě se zrodil první, a asi i nejhezčí gól zápasu. Delarge s Pavelkou rozjeli hezkou akci, v jejímž závěru na vápně přenechal Delarge míč pro Pavelku, který ho přesnou střelou ze 20 metrů uklidil do šibenice - 0:1.

V první půli jsme se gólově víc neprosadili, byť jsme na to šance měli. Jednu dobrou měl ale i náš soupeř. V závěru poločasu šel do našeho vápna nepříjemný rotovaný centr. Hauzr míč s námahou vyrazil a k dorážce e dostal jeden z domácích hráčů. Branku ale těsně minul.

I ve druhé půli náš tým svého soupeře výrazně převyšoval. V 65. minutě se za vybíhající obranu dostal Rabušic, a byla z toho gólovka. Vracející se obránce ale našeho útočníka fauloval a kopala se penalta. Míč si postavil sám Rabušic a s přehledem ho uklidil do sítě - 0:2.

V 83. minutě se našemu celku vyplatilo aktivní napadání, v tomto případě byl ten napadající Mustafa a smetanu pak slízl Sackey. Ten totiž z Mustafovy aktivity, po chybě v domácí rozehrávce, vytěžil poslední gól utkání, když z hranice vápna prostřelil brankáře - 0:3.