FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Slavia 2:1
28.07.2013

Otočili jsme duel se Slavií a slavíme tak další vítězství

Michal Vít
V rámci 2. kola Gambrinus ligy jsme U Nisy otočili nepříznivě se vyvíjející zápas proti pražské Slavii. V nezáživném prvním poločase vsítili hosté gól těsně před přestávkou. Slovan se však ve druhé půli nadechl k výbornému výkonu a díky dvěma brankám Rabušice tak můžeme slavit další důležitou výhru.
2.kolo, neděle 28.7.2013, 20:15, U Nisy
2:1
(0:1)
SK Slavia PrahaSK Slavia Praha
FC Slovan Liberec: Kovář – Kušnír, Kováč, Kelič, Frýdek - Hušek (76. Sackey), Rybalka (46. Fleišman) - Delarge, Pavelka, Kalitvincev (88. Kolár) - Rabušic
SK Slavia Praha: Černý - Nitranský, Petrák, Bortel, Čonka - Gecov, Zmrhal - Mičola (76. Štěpán), Kisel, Juhar (56. Koreš) - Fenin (66. Škutka)
Branky: 46., 59. Rabušic - 44. Kisel, ŽK: 3:5 (17. Kušnír, 83. Kelič, 90. Fleišman - 62. Kisel, 66. Gecov, 74. Škutka, 83. Bortel, 90. Nitranský), ČK: 0:0, Rozhodčí: Zelinka - Mencl, Hájek
Diváci: 6638

Slovan nastoupil ve stejné základní sestavě v jaké odehrál úvodní tři soutěžní utkání sezóny 2013/14. Trenéři se tak rozhodli, že v těchto pohárových týdnech zatím není potřeba, aby se hráči šetřili na čtvrteční duel s Curychem. Mezi náhradníky již nechyběla nová akvizice Slovanu v podobě Luboše Kolára, který k nám čerstvě přestoupil ze slovenské Nitry.

První poločas samotného utkání mnoho vzruchu nepřinesl. Obě mužstva se soustředila především na defenzivu. V tropických teplotách byli aktivnější Pražané. Avšak šance nepřicházely ani na jedné straně. Když už se tak zdálo, že hráči odejdou do kabin za bezbrankové remízy, chybovala naše obrana, když do náběhu pustila Nitranského. Ten se dostal do přečíslení a zpětnou přihrávkou vyzval ke skórování zcela volného Kisela. Jeho technický pokus skončil v šibenici naší branky - 0:1. Do šaten tak nakonec odcházeli spokojenější slavisté.

Vstup do druhé půle vyšel Liberci parádně. Ihned po výkopu nacentroval Kušnír míč do vápna. Rabušic šel do souboje s gólmanem Černým a se štěstím se od něj balón odrazil do branky - 1:1. I Slovan tak využil svojí první příležitost v utkání. Vstřelený gól probudil fanoušky i střelce samotného. "Rambo" se o čtyři minuty dostal do dalšího zakončení. Po centru z pravé strany se na přední tyči položil do hlavičky, ale branku těsně minul. V 59. minutě přišla další šance pro našeho útočníka. Nádherný centr Kušníra našel osamoceného Rabušice, který hlavou nedal Černému šanci - 2:1. Slovan během 15 minut otočil průběh zápasu a mohlo být ještě lépe. Rychlá výměna míče Delarge s Rabušicem vedla k sólu prvně jmenovaného. Delarge si však míč těsně před Černým příliš předkopl a z navýšení náskoku tak rychle sešlo. Na řadě tudíž byli hosté, kteří ožili zejména po příchodu Koreše. On sám měl v 66. minutě na hlavě vyrovnání. Balón však poslal přímo na Kováře. V 74. minutě zahrozil znovu Slovan. Frýdek si naběhl z pravé strany za obranu, nacentroval na přední tyč na Rabušice, který patičkou vyzval ke skórování sbíhajícího Huška. Ten však volil zakončení hlavou, když jeho pokus skončil těsně vedle branky. Liberečtí i nadále chtěli hrát směrem dopředu a klíčový třetí gól mohl přidat znovu Delarge. Náš záložník volil z úhlu nečekanou střelu a trefil tyč. Slovan si i přesto v závěrečných minutách výsledek pohlídal a Slavii téměř nepustil k míči. Díky výbornému výkonu ve druhém poločase jsme si tak připsali další tři body do tabulky Gambrinus ligy.

Jaroslav Šilhavý (FC Slovan Liberec)
„Zápas měl dva zcela rozdílné poločasy. V tom prvním jsme byli jasně horším týmem. Hráli jsme špatně, bez pohybu, soupeř byl navíc mnohem agresivnější. Díky tomu Slavia tahala za delší konec, navíc vstřelila gól do šatny. Jsem rád že se podařil vstup do druhého poločasu, kdy jsme se rychle dostali do vedení. Navíc tam bylo mnoho našich dalších šancí, třeba Kušnírova hlavička byla stoprocentní příležitostí. Soupeř také tlačil, ale naštěstí už nedokázal vyrovnat. Obrana to zvládla dobře.“

Michal Petrouš (SK Slávia Praha)
„Jsem obrovsky zklamaný. Po první půli nic nenasvědčovalo tomu, že bychom si neměli odvézt ani bod. Nechali jsme si však rychle dát dva góly, což by se tak zkušeným hráčům stávat nemělo, a i když jsme dále měli šance, neměli jsme dost štěstí, abychom je proměnili. Zápas si rozebereme, zjistíme příčiny tohoto výpadku a pokusíme se to do příštích kol napravit.“