FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Jablonec - FCSL 2:1
16.09.2013

Juniorské derby ovládl Jablonec, který rozhodl ve druhém poločase dvěma góly

Jakub Martínek
Jablonec/Liberec - 10. kolo Juniorské ligy mělo pro náš tým rozhodně zajímavý náboj. Svěřenci trenéra Vavrušky totiž cestovali do nedalekého Jablonce. Utkání se pro Slovan vyvíjelo dobře, když se po půlhodině hry trefil Douglas. Jablonečtí ale dokázali dvěma góly ve druhém poločase nepříznivý stav otočit a nakonec zvítězit.
10.kolo, pondělí 16.9.2013, 15:30, Břízky, Jablonec
FK Jablonec FK Jablonec
2:1
(0:1)
FK Jablonec: Šebek - Landovský, Adamek (46. Ledecký), Zoubele, Jurča (64. Gebert), Vaníček (44. Vodička), Štemberk, Kubista, Hronek, Skwarczek, Vukadinović.
FC Slovan Liberec: Hroššo - Coufal, Lukes, Pimpara, Beníšek - Douglas (77. Redlich), Novotný - Hadaščok (81. Kaiser), Ney (84. Kastelovič), Jánošík (64. Dydowicz) - Káva (46. Frimmel).
Branky: 63. Ledecký, 86. Kubista - 30. Douglas. ŽK: 1:3 (90. Vodička - 41. Káva, 71. Ney, 72. Hroššo) Rozhodčí: Kalenda – Ratajová, Mrkáček.

Na první větší šanci se v jabloneckých Břízkách, kde se obě juniorky střetly čekalo poměrně dlouho. První zajímavější příležitost byla tak k vidění až ve 27. minutě po rohovém kopu Slovanu, kdy se k hlavičce dostal obránce Novotný. Jeho pokus ale skončil pouze na břevně jablonecké branky.

O tři minuty později už se ale náš tým mohl radovat. Po zdařilé kombinaci na hranici šestnáctky se do střelecké pozice probil Kamerunec Djika Douglas a povedenou ranou otevřel skóre podještědského derby - 0:1.

Ve 34. minutě měl druhou branku liberecké juniorky znovu na kopačce Douglas. Domácí gólman Šebek si ale tentokrát dokázal poradit a ránu zneškodnit. Víc už toho předvést oba celky do konce poločasu nestihly. Náš tým tak odcházel do šaten spokojenější a s jednogólovým náskokem.

Jablonečtí po změně stran pochopitelně ožili a snažili se o vyrovnání. Toho se Baumit dočkal v 63. minutě. S Kubistovou ránu si brankář Hroššo dokázal ještě poradit, na následnou dorážku Davida Ledeckého už ale nestačil - 1:1.

Definitivní obrat, který rozhodl o neúspěchu Slovanu dokonal čtyři minuty před vypršením řádné hrací doby Vojtěch Kubista, který pohlednou střelu z dvaceti metrů opřel o tyč, od které se balon odrazil do sítě - 2:1. Alespoň bod mohl v samotném závěru zachránit liberecký Frimmel, jenž se ujal exekuce pokutového kopu. Dvě minuty před koncem ale selhal a napálil pouze břevno.