FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Jablonec - FCSL 2:4
04.09.2015

Juniorské Podještědské derby vyznělo pro Slovan. V Břízkách bylo k vidění šest branek

Lukáš Michalík
Jablonec/Liberec - Fotbalisté naší juniorky se v rámci 7. kola Juniorské ligy utkali v derby se sousedním Jabloncem. Duel dvou nesmiřitelných rivalů vyzněl lépe pro hráče Slovanu, kteří v Jablonci zvítězili 4:2. Hlavním strůjcem libereckého vítězství se stal útočník Denis Frimmel, který se blýskl hattrickem.
7.kolo, pátek 4.9.2015, 13:00, Areál Břízky
FK Jablonec FK Jablonec
2:4
(1:3)
FK Jablonec: Bárta – Skuhravý, Štěpánek (78. Palatický), Tichý, Drozd – Novák, Breda (82. Munzar), Dorde (78. Bulíř), Kubista – Nesládek (46. Dorničák), Kuhn.
FC Slovan Liberec: Hroššo – Šustr, Chlumecký, Henzl (85. Čuřík) – Bláha, Machuča, Knejzlík (66. Bělíček), Dydowicz (66. Barac), Kaiser, Krejčí – Frimmel.
Branky: 17. Dorde, 55. Breda – 22., 33. a 79. Frimmel, 36. Dydowicz. ŽK: 25. Drozd, 43. Skuhravý, 82. Tichý (všichni Jablonec). Rozhodčí: Orel – Pilný, Kubr.

V úvodu utkání byli o poznání aktivnější hostující fotbalisté, řadu slibných možností ale Liberečtí nedokázali dotáhnout do zdárného konce. Jablonečtí poprvé zahrozili střelou Kuhna, jíž musel brankář Hroššo dobrým zákrokem vyrazit do zámezí. Hned další vzrušení před brankou Slovanu už skončilo vedoucím gólem Jablonce. V 17. minutě měli domácí prvně v utkání možnost zahrávat rohový kop. Následných zmatků v pokutovém území dokázal využít Ivljanin Dorde, který dopravil míč do sítě.

Vedení Jablonce ovšem nemělo dlouhého trvání, již po pěti minutách hry bylo v areálu v Břízkách vyrovnáno. Domácí se dopustili zbytečné chyby v rozehrávce, kterou vystihla liberecká dvojice Krejčí - Frimmel. Kapitán Slovanu Denis Frimmel poté naplno zužitkoval přihrávku od svého spoluhráče a přesnou střelou překonal jabloneckého gólmana Bártu. Výběr trenéra Čapka vyrovnávací trefa notně povzbudila a hráči Slovanu svou převahu brzy přetavili v další branky.

Po půlhodině hry se na levé straně šikovně uvolnil obránce Henzl, jehož centr si v šestnáctce vyhlédl Denis Frimmel, který prokázal instinkt kanonýra a v pádu prostřelil Bártu podruhé. Opaření domácí se ještě ani nestačili vzpamatovat z inkasovaného gólu, když Liberečtí o tři minuty později udeřili znovu. Povedenou individuální akcí se prezentoval záložník Daniel Dydowicz, jenž vzal odpovědnost na svá bedra, vyškolil několik protihráčů a následně přesnou střelou vstřelil třetí gól Slovanu.

Vstup do druhé půle se více povedl Jablonci. V 55. minutě se na pravé straně míče chopil David Breda, který se prodral do šance a prostřelil marně zasahujícího Hrošša. V 72. minutě mohli naši fotbalisté opět odskočit na rozdíl dvou branek. Po chybě jabloneckých zadáků postupoval Krejčí zcela sám na Bártu, bývalý brankář Olomouce ale zakončení mladého křídelníka zneškodnil. Hůře pro strážce domácí svatyně dopadla situace ze 79. minuty. Bárta si v rozehrávce neporozuměl se stoperem Drozdem, čehož využil agilní Denis Frimmel, který svým dalším gólem zkompletoval již svůj několikátý hattrick v Juniorské lize.

Ve zbytku utkání už k žádné zaznamenáníhodné situaci před jednou, či druhou brankou nedošlo, juniorka Slovanu tak své vrstevníky ze sousedního Jablonce porazila počtvrté v řadě a nadále stoupá tabulkou vzhůru.