FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Ostrava - FCSL 0:1
19.08.2013

Juniorka veze z Ostravy tři body, které zařídil jediný střelec Frimmel

Jakub Martínek
Ostrava/Liberec - Naše juniorka se v rámci 6. kola Juniorské ligy vypravila na Moravu. Konkrétně na tu severní k utkání s místním Baníkem Ostrava. Nakonec to byla výprava úspěšná, po několika šancích na obou stranách rozhodl jediným gólem o libereckém vítězství záložník Denis Frimmel.
6.kolo, pondělí 19.8.2013, 14:00, Vítkovice Aréna, Ostrava
FC Baník Ostrava FC Baník Ostrava
0:1
(0:0)
FC Baník Ostrava: Pavlenka – Byrtus, Celba, Stronati, Vengřínek – Kundrátek P. (64. Celba), Foltýn, Kundrátek L. (63. Opatřil), Čech (36. Pyclík) – Půda (52. Novák), Šašinka (75. Hrdlička).
FC Slovan Liberec: Kolář - Coufal, Pokorný, Egert, Beníšek - Bouška, Douglas (90. Soběslav) - Frimmel (75. Dydowicz), Novotný (81. Káva), Jánošík (88. Henzl) - Hadaščok.
Branky: 62. Frimmel. ŽK: 3:0 (42. Pyclík, 82. Stronati, 85. Novák). Rozhodčí: Machálek - Peřina, Dresler.

Úvod utkání patřil naši juniorce, která si hned ve 3. minutě vypracovala náznak gólové šance. Jánošík ale zvolil špatné řešení a Slovan do vedení neposlal. Ostravský Baník o sobě dal vědět o čtyři minuty později, jenže zakončení Šašinky nebylo dostatečně razantní a přesné.

Velká příležitost přišla pro Liberecké takřka po půlhodině hry. Aktivní Jánošík dobře vysunul Novotného, který i přesto, že byl tísněn obranou domácích, dokázal překonat ostravského gólmana Pavlenku. Toho ale na brankové čáře zastoupil jeden ze spoluhráčů. Moravané odpověděli stejnou minci ve 37. minutě. Ránu Kundrátka ale pohotově zlikvidoval gólman Kovář, který balon za svá záda nepustil.

Jako první zahrozili po změně stran opět hráči v dresech Slovanu a nakonec z toho byl rozhodující gól. V 62. minutě dokázal zmatků ostravské defenzivy využít Denis Frimmel, který se v jednu chvíli ocitl osamocený před brankou soupeře a pohodlně skóroval - 0:1.

Ostravané se poté pochopitelně snažili o odpovědět, ta ale dlouho nepřicházela a tak si další šanci dokázali vytvořit naši junioři. Včasný výběh domácí gólman deset minut před koncem, ale druhou branku v síti Baníku znemožnil. Závěr utkání už si liberecká juniorka dokázala pohlídat a nakonec si na dlouhou cestu domů přibalila také všechny body za těsný výsledek.