FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Jablonec 6:1
21.11.2016

Juniorka v Podještědském derby rozstřílela Jablonec 6:1

Frýdlant - V pondělí čekalo Podještědské derby také naši juniorku. Ta na rozdíl od A-týmu dokázala uspět, a to ne jen tak ledajakým způsobem! Rivaly z Jablonce porazila vysoko 6:1.
14.kolo, pondělí 21.11.2016, 13:00, UMT Frýdlant
6:1
(4:0)
FK JablonecFK Jablonec
FC Slovan Liberec: Porcal – Súkenník, Bartošák (55. Prokš), Chlumecký, Bláha (C) (73. Doležal), Nitranský (60. Pospíšil), Šulc, Hadaščok (55. Barac), Machuča, Da Silva (20. Micovčák), Lesniak.
FK Jablonec: Repáň – Kouřil, Štěpánek, Tichý (C) (23. Zezulka), Končal, Jelínek, Pleštil (66. Kratochvíla), Palatický, Soukup, Vitkovič (60. Smíšek), Nový.
Branky: 1. Machuča, 19. Hadaščok, 21. Micovčák, 34. Micovčák, 49. Šulc, 58. Machuča – 71. Nový. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Melichar. ŽK: 56. Nitrianský - 16. Repáň.

Do utkání juniorka vlétla ve velkém stylu. Hned v první minutě se míč ve vápně dostal k Ondřeji Machučovi a ten ho přesnou ranou nasměroval na zadní tyč. Brankář Repáň byl bez šance. A po čtvrthodině hry svému týmu ještě více zavařil. Skluzem srazil jednoho z hráčů v modrém a zapříčinil tak penaltu. Tu Vojtěch Hadaščok sice neproměnil, ale z dorážky už se nemýlil.

A ani na třetí zásah se nečekalo příliš dlouho. Ve 20. minutě se na hřiště dostal Erik Micovčák a sotva po minutě hry se přesnou ranou z hranice šestnáctky postaral o tříbrankové vedení Slovanu. Naši mladíci byli na hřišti i nadále jasně aktivnějším týmem. Hadaščok dostal míč do běhu, ale z voleje pálil jen do boční sítě.

Stejný hráč mohl přidat čtvrtou branku také po půlhodině hry. Postupoval dokonce sám na brankáře, ale Repáň jeho pokus vyrazil do strany. Přesto Jablonečtí před přestávkou kapitulovali počtvrté. Erik Micovčák vypálil a jeho pokus defenziva nešťastně tečovala až do sítě.

Ani po poločase Slovanu střelný prach nevyschl. Hned po čtyřech minutách hry se ve vápně odrazil skákající míč až k Janu Šulcovi a ten se ranou k tyči nemýlil. A to stále nebylo vše. Po necelé hodině hry založil Micovčák rychlý kontr, na jehož konci Ondřej Machuča pravou nohou zakončil po zemi k levé tyči.

Zásahu se ovšem nakonec dočkali také Jablonečtí. Na hranici vápna napřáhl ke střele Martin Nový a jeho rána nakonec se štěstím doputovala až do sítě. Tečku za skóre mohl přidat v 84. minutě Slovan z penalty, ani tuto však na první pokus neproměnil - v cestě do sítě zabránilo míči břevno!

To však nemuselo náš tým mrzet. V závěru už žádné další zásahy nepřišly, Slovan tak ovládl malé Podještědské derby vysoko 6:1.