FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Znojmo 3:0
19.05.2014

Juniorka třemi góly smetla Znojmo a zůstává na špici tabulky

Lukáš Michalík
LIBEREC – V dalším kole Juniorské ligy hostila naše juniorka moravské Znojmo. Liberečtí fotbalisté potvrdili své postavení na špici tabulky a svého soupeře, vedeného trenérem A-týmu Leošem Kalvodou, porazili jasně o tři branky. Domácí tak nadále zůstávají v boji o čtvrté místo.
38.kolo, pondělí 19.5.2014, 13:00, Městský stadion - Jeronýmova ul.
3:0
(2:0)
1. SC Znojmo FK1. SC Znojmo FK
FC Slovan Liberec: Kolář – Zitka (76. Krejčí), Egert, Kastelovič, Chlumecký (82. Bělíček) - Soungole, Ondráček (66. Lanfranchi) - Drobílek, Dydowicz, Frimmel (84. Beníšek) - Količič (66. Vojtěšek).
1. SC Znojmo FK: Doleček – Pokorný, Zeba, Jurič, Slavík (31. Hrazdílek), Reljič (52. Kirschner), Gál-Andrezly, Odehnal, Stáňa, Jarič, Šálek (46. Honz).
Branky: 14. Drobílek, 32. Ondráček, 48. Dydowicz. Rozhodčí: Berka – Arnošt, Vlček. ŽK: Stáňa.
Diváci: 60

Do zápasu vstoupili aktivněji fotbalisté domácího Slovanu, kteří si první vyloženou šanci vytvořili v 8. minutě. Na levé straně hřiště si Frimmel všiml rozběhnutého Ondráčka, jenž z první vysunul Količiče, ten se ocitl sám před brankářem, ale pozorný Doleček dobře zasáhl.

Úvodní branka utkání padla ve 14. minutě. Ke střele z úctyhodné vzdálenosti se odhodlal liberecký Dydowicz, ale přízemní pokus mu nesedl a trefil ve vápně stojícího Količiče. Ten z jednoho dotyku sklepl míč pro Filipa Drobílka, jenž prudkou ránou otevřel skóre utkání.

O chvíli později měl slušnou příležitost Količič, ale v dobré pozici hlavičkoval jen nad. Znojmo zahrozilo akcí Jarice, který na pravé straně pláchl svým strážcům a dostal se do velmi dobré střelecké pozice. Koncovku ale nezvládl a jeho zakončení branku domácích minulo.

Ve 32. minutě se skóre měnilo podruhé. Na pravé straně se, i s trochou štěstí, šikovně uvolnil Drobílek, který prudkým centrem našel na malém vápně stojícího Adama Ondráčka, jemuž stačilo jen nastavit nohu, aby s přehledem zvýšil náskok domácích.

Krátce po změně stran přišla rozhodující rána do vazu Znojemských. Po kombinaci našich juniorů vysunul Ondráček povedenou uličkou Daniela Dydowicze, který zachoval chladnou hlavu a po zemi podél Dolečka vstřelil třetí gól Liberce.

Následně mohl přidat čtvrtý zásah Frimmel, jemuž připravil střeleckou pozici s chutí hrající Drobílek. Tentokrát ale dobře zasáhl znojemský brankář. V poslední půl hodině hry Liberečtí zvolnili tempo, Znojmo ale nijak vážněji nezahrozilo, a tak si naše mužstvo připsalo tři body za pohodlné vítězství 3:0.

Jiří Kaiser (FC Slovan Liberec):"Jsme spokojeni s výsledkem a řekl bych, že tak do 65. minuty i s předvedenou hrou. Myslím si, že jsme byli lepší, fotbalovější než soupeř a zaslouženě jsme vyhráli. Postupem času se hra roztrhala, bylo to nahoru dolů a bylo tam hodně ztrát. S dvěma třetinami zápasu jsem ale spokojen, hráli jsme aktivně, v pohybu a tak to má být."