FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Jihlava 5:0
03.09.2016

Juniorka smetla Jihlavu 5:0, dvě branky si připsal střídající žolík Dudek

Jan Kousal
Liberec - V předehrávce 16. kola Juniorské ligy narazilo naše mužstvo na jihlavskou Vysočinu a zápas to byl povedený. Liberečtí zasypali svého soupeře pěti góly a jednoznačně si připsali tři body. O dvě branky se postaral střídající Josef Dudek.
16.kolo, sobota 3.9.2016, 13:00, Městský stadion
5:0
(3:0)
FC Vysočina JihlavaFC Vysočina Jihlava
FC Slovan Liberec: Porcal – Heppner, Šustr (C), Čuřík, Karafiát (46. Pospíšil) – Barac (82. Šustek), Doležal (64. Prokš), Bláha, Šulc – Kubyškin (73. Kazda) – Da Silva (79. Dudek)
FC Vysočina Jihlava: Kolář (33. Kotnour) – Vedral, Beseda, Dujmovič, Včelka (61. Kolčava), Pěnkava – Vitásek, Fiala, Sargsyan (61. Karmazín) – Svatík (78. Bajer), Šerý (C)
Branky: 11. Bláha, 14. Doležal, 41. Silva, 80. Dudek, 90. Dudek. Rozhodčí: Pavel Franěk – Jaroslav Poživil, Michal Myška. ŽK: Barac, Čuřík, Bláha, Kazda – Vitásek, Vedral.
Diváci: 100

Severočeši vstoupili do utkání velmi dobře a po deseti minutách se mohli radovat z první branky. Od rohového praporku zamířil balon na zadní tyč, kde stál úplně sám Ondřej Bláha, který neomylně poslal míč do protipohybu brankáře. A hráčům z Vysočiny se zanedlouho ještě přitížilo.

Po čtvrthodině hry zahrávali Liberečtí autové vhazování, po kterém se prokombinovali do šestnáctky Jihlavy. Tam se míč dostal až k Ondřeji Doležalovi a ten z penaltového puntíku chladnokrevně zakončil. Pak Jihlavu zasáhla i smůla. Brankář Kolář si přivodil zranění a v brance ho musel nahradit Jan Kotnour.

Jihlavský náhradník se zahřál poměrně rychle, když hned po třech minutách svého působení musel likvidovat samostatný únik Kubyškina. Vzápětí už ale kapituloval. Hlavičku Wesleyho Da Silvy sice ještě dokázal zlikvidovat, proti následné dorážce toho samého hráče už však nestačil zasáhnout.

Po přestávce mohli Severočeši přidat další branku, Kubyškin však svůj další souboj tváří v tvář s Kotnourem prohrál. Na druhé straně se mohl o korekci skóre postarat kapitán Vysočiny Šerý. Ten ale trefil tyč a následnou dorážku vykopl z brankové čáry jeden z libereckých zadáků.

V závěrečné desetiminutovce fotbalisté Slovanu své tři body stvrdili. Střídající Josef Dudek šel sám na bránu a po minutě pobytu na hřišti vsítil gól na 4:0. Definitivní tečku za utkáním napsal opět Josef Dudek, který si tentokrát naběhl na centr z levé strany a z voleje ho napálil do sítě. Liberečtí si tak s Jihlavou poradili jasně 5:0.