FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Č. Budějovice 3:1
18.05.2015

Juniorka si doma poradila s Budějovicemi a odčinila tak debakl z Boleslavi

Lukáš Michalík
Liberec - Fotbalisté naší juniorky dnes po polední hostili České Budějovice vedené trenérem Rudolfem Otepkou. Liberečtí hráči zvládli utkání s přehledem, kromě tří vstřelených branek si vypracovali několik dalších příležitostí a zaslouženě zvítězili. Temný stín na jinak povedené utkání vrhá zranění stopera Egerta, který po srážce s protihráčem musel odstoupit už v průběhu prvního poločasu.
36.kolo, pondělí 18.5.2015, 13:00, Městský stadion Liberec
3:1
(1:0)
SK Dynamo Č. Budějovice "B"SK Dynamo Č. Budějovice
FC Slovan Liberec: Kubát – Franič, Egert (17. Chlumecký), Bong, Henzl (66. Šustr) - Ondráček, Bláha (79. Janošík) - Kaiser, Machuča (73. Tabeira), Calazans (76. Polívka) - Frimmel.
SK Dynamo Č. Budějovice "B": Pavelec – Hrachovec, Janoch, Jenne, Held, Horák (62. Chytrý), Čadek, Vaněk, Linhart, Pasecký (49. Schertler), Otepka.
Branky: 19. Frimmel, 51. Calazans, 72. Machuča – 80. Otepka (pen.). Rozhodčí: Berka – Hock, Ginzel. ŽK: Otepka, Hrachovec (CEB).

Domácí Slovan dával od prvních minut jasně najevo, kdo hraje v domácím prostředí a hráči v bílomodrých dresech od úvodního hvizdu potvrzovali roli favorita. V 5. minutě domácí zahrozili poprvé, když si za nezkonsolidovanou obranu Budějovic naběhl Frimmel a tvrdou střelou orazítkoval tyč. Vzápětí pálil Frimmel podruhé, tentokrát zkoušel hostujícího brankáře Pavelce překvapit technickým obstřelem, ale strážce českobudějovické svatyně stačil míč vyrazit na roh.

V 17. minutě musel kvůli zranění odstoupit liberecký stoper Egert, který se vzduchu nešťastně srazil s protihráčem a ze stadionu jej na podrobnější vyšetření odvezlo přivolané vozidlo záchranné služby. Zranění spoluhráče Liberecké nepoznamenalo, již o dvě minuty později mohli domácí slavit první branku. Korejský stoper Bong vykouzlil z vlastní poloviny parádní pas, který si Denis Frimmel nejprve zpracoval na prsa, aby jej z druhého dotyku poslal za záda bezmocného gólmana Pavelce.

Fotbalisté našeho týmu byli aktivnější, byli to ale hosté, kteří mohli paradoxně do konce poločasu vyrovnat. Po standardní situaci, kterou zahrával Otepka, měl na hlavě vyrovnávací gól Čadek, ale v dobré pozici mířil pouze do míst, kde stál připravený gólman Kubát. Liberec odpověděl spoluprácí Calazanse s Kaiserem. První jmenovaný vymyslel přesný oblouček, do něhož se opřel záložník Kaiser, toho ale vychytal Pavelec. Do kabin tak s jednobrankovým náskokem odcházeli spokojenější hráči našeho mužstva.

Krátce po změně stran mohl navýšit vedení domácích Calazans, který se po přesném pasu od Frimmela řítil sám na Pavelce. Ve finální fázi ale brazilský driblér totálně selhal a v podstatě ani pořádně nezakončil. V 51. minutě si ale spravil chuť. Po delším obléhání budějovické branky se míče chopil právě Marcos Calazans, který se prosmýkl kolem několika protihráčů a křižnou přízemní ranou rozvlnil síť za Pavelcovými zády. Opařené hosty mohl z další akce dorazit Frimmel, ale proti jeho hlavičce tentokrát skvěle zasáhl Pavelec. Budějovický gólman dobře zlikvidoval také střelu Machuči, při následné gólové dorážce Kaisera už mu pomohli také jeho spoluhráči, kteří střelu zblokovali na rohový kop.

Další změnu skóre přinesla 72. minuta, v níž předvedli pohlednou akci opět svěřenci kouče Pavla Čapka. Bláha si na levé straně narazil míč a následně šajtlí vysunul Frimmela, který ještě zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Ondřeje Machuču, a ten již zakončoval do odkryté brány. Čestného úspěchu se Budějovičtí dočkali zhruba deset minut před závěrečným hvizdem. Střídající Janošík v pokutovém území fauloval Chytrého a nařízenou penaltu s ledovým klidem proměnil Ondřej Otepka. Hráči Slovanu tak odčinili týden starý debakl s Boleslaví a porazili České Budějovice 3:1.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): Dnes je to pro mě zasloužené vítězství. Do utkání jsme dobře vstoupili a byli po celý jeho průběh aktivní. Vytvářeli jsme si možnosti, šance a podle mě jsme byli jednoznačně lepším týmem. Pomohl tomu samozřejmě rychlý gól a vyjma zranění Egerta, které zápas trochu pošramotilo, tak si myslím, že jsme zápas s přehledem a zaslouženě vyhráli. Takhle by to v domácím zápase mělo vypadat, mohli jsme přidat další góly, ale s výkonem jsem spokojen. Soupeře jsme dostali pod tlak a bylo tam spoustu dalších možností, což mě také těší. Kaňkou je pouze zranění Egerta, který má přeraženou čelist, otřes mozku a zítra ho čeká operace. Kvůli zranění odstoupil také Marcos, ale u něho ještě nevíme nic bližšího. Co se týče inkasovaného gólu, ta penalta byla podle mého zbytečná, v té situaci jsme si měli poradit lépe.