FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Dukla 2:1
17.11.2014

Juniorka přehrála Duklu a poskočila na 11. místo

Liberec - Ve sváteční pondělí zavítala na Městský stadion pražská Dukla, tedy soupeř, který byl v tabulce před zápasem pouze dvě místa za Slovanem. Utkání však tak vyrovnané nebylo, naši junioři byli po většinu průběhu lepší a po zásluze zvítězili 2:1.
19.kolo, pondělí 17.11.2014, 13:00, Městský stadion Liberec
2:1
(1:0)
FK Dukla PrahaFK Dukla Praha
FC Slovan Liberec: Zoul - Zítka, Sackey (71. Vojtěšek), Soungole, Egert, Bouška (88. Henzl), Drobílek (90. Machuča), Ambrož (60. Janošík), Ondráček, Hamuľak (83. Polívka), Kaiser.
FK Dukla Praha: Vávra – Reiter, Brejcha, Bezpalec (72. Gajecký), Schindler, Toman (72. Farkaš), Zoubek (64. Brabenec), Vopat, Tetour, Troníček, Kulikov.
Branky: 32. Sackey, 68. Kaiser – 79. Brabenec. Rozhodčí: Váňa – Kříž, Šťastný. ŽK: bez karet.

Úvod utkání ovládli naši hráči, kteří svého soupeře jasně přehrávali, dlouho se jim ale nedařilo dostat se až před gólmana Vávru. Do vůbec první velké šance se dostal po necelé čtvrthodině hry stoper Egert, který ale nasměroval míč hlavou pouze vedle hostující branky.

Otevřít skóre se tak Slovanu povedlo až o dvacet minut později. Isaac Sackey napřáhl k parádní ráně a nechytatelně zavěsil pod víko, Vávra v brance Dukly byl zcela bezmocný. Pražané mohli na konci prvního poločasu vyrovnat, Martin Zoul se ale proti přímému kopu zhruba z 20 metrů zaskvěl a vyrazil ho do bezpečí.

Ani ve druhé půli se obraz hry příliš neměnil. Naši mladíci se stále tlačili dopředu a nakonec se jim podařilo skórovat také podruhé. Jánošík poslal skrz pokutové území parádní přihrávku na Lukáše Kaisera a ten pobídku od svého spoluhráče stoprocentně zužitkoval. Svěřenci Davida Vavrušky si ale situaci ještě zkomplikovali.

Deset minut před koncem totiž Dukla využila závaru před brankou, ve kterém se nejlépe zorientoval Vojtěch Brabenec a procedil míč za záda bezmocného Zoula. Ve zbývajících minutách však byla hra často přerušována a Pražané již nedostali žádnou výraznější šanci vyrovnat, juniorka Slovanu tedy zvítězila 2:1.