FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Č. Budějovice 8:1
02.09.2018

Juniorka potvrdila roli favorita. České Budějovice deklasovala 8:1 (+video)

Tomáš Honzejk
LIBEREC - Na nedělní brzké odpoledne byl na stadionu U Nisy naplánován souboj juniorské ligy mezi domácím Slovanem a hosty z Českých Budějovic. Slovan vstupoval do zápasu v roli favorita a tuto roli potvrzoval od první do poslední minuty. Jihočechům nedal šanci a zvítězil vysoko 8:1.
7.kolo, neděle 2.9.2018, 13:00, Stadion U Nisy
8:1
(3:1)
SK Dynamo Č. BudějoviceSK Dynamo Č. Budějovice
FC Slovan Liberec: Hnízdil – Köstl, Prokš, Ulbrich (64. Drahoš), Fukala, Nešický (64. Kazda), Voltr, Vrabec (C), Baláž (64. Michal), Petr, Gembický (71. Vébr)

Náhradníci: Hasalík – Vébr, Kazda, Drahoš, Michal

SK Dynamo Č. Budějovice: Luksch – Kočí, Řezáč, Tomášek, Lindák, Rauscher (35. Matoušek), Tomek (C), Sajčič, Šplíchal, Krejčí, Kalousek

Náhradníci: Oliva – Matoušek, Zachař, Kadlec

Branky: 12. Gembický, 14. a 18. Petr, 49. Nešický, 60. (pen.), 78. a 86. Voltr, 81. Kazda - 15. Sajčič

Žluté karty: 48. Kočí (CBU)

Rozhodčí: Nenadál - Myška, Poživil

Slovan přivítal hosty z jihu Čech netradičně na stadionu U Nisy. V prvních deseti minutách byli svěřenci trenérů Myslivce s Papouškem aktivnějším družstvem. Na vyloženou šanci se však čekalo. Čekání ukončil ve 12. minutě Gembický, který se za vápnem krásně obtočil kolem obránce a přízemní střelou k tyči nedal brankáři šanci - 1:0. O dvě minuty později bylo ještě veseleji. To když Petr Petr využil centr z levé strany a z voleje zvýšil liberecký náskok - 2:0.

Zdálo se, že má Slovan utkání pod kontrolou. Opak byl pravdou. Nekoncentrovanost v obraně po dvou slepených gólech dala prostor hostujícímu Sajčičovi. Ten pláchl naší defenzivě a tváří v tvář prostřelil Hnízdila - 2:1. Tím však zajímavá část zápasu neskončila. V 18. minutě Slovan vhazoval v blízkosti rohového praporku. Míče se zmocnil Petr Petr, elegantně obešel dva protihráče a střelou po zemi na vzdálenější tyč vrátil domácím dvoubrankové vedení - 3:1.

Slovan se tímto gólem uklidnil. Po zbytek poločasu byl aktivnějším a lepším týmem. Hosté se snažili o závěrečný tlak, do vážné šance jsme je ale už nepustili. Do kabin tak šli hráči v modrém s dvoubrankovým náskokem.

Do druhého poločasu vlétl Slovan s velkou chutí. Hned ve 47. minutě z toho byla tyč. O dvě minuty později byl faulován unikající Voltr. K přímému kopu se postavil Nešický a míč se po jeho krásné střele odrazil od břevna těsně za brankovou čáru - 4:1. I nadále jsme byli jednoznačně lepším týmem. Po centru z rohu pálil Köstl na malém vápně jen do brankáře. Voltr ani nadvakrát z dorážek neuspěl. Chuť si ovšem spravil po hodině hry, kdy proměnil nařízený pokutový kop střelou k levé tyči - 5:1.

Hosté působili odevzdaně. Druhý poločas se hrál prakticky na jednu bránu. V 78. minutě se opět prosadil Voltr, když zužitkoval zpětnou přihrávku střídajícího Michala - 6:1. O tři minuty později pálil další střídající hráč Kazda zpoza vápna a jeho střela zaplula k zadní tyči - 7:1. Ani to však Slovanu nestačilo. Čtyři minuty před koncem si Voltr obhodil brankáře a střelou do prázdné brány zkompletoval hattrick - 8:1. Liberec potvrdil roli favorita a soupeři z Českých Budějovic zasadil tvrdou ránu, když zvítězil jednoznačně o sedm branek.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): Prvních dvacet minut jsme hráli dobře a ujali jsme se rychlého vedení 3:1. Potom jsme však povolili v koncentraci a soupeř mohl po našich zbytečných ztrátách klidně snížit i srovnat. Své šance naštěstí nevyužil. Druhá půle už byla z naší strany dobrá, vstřelili jsme dalších pět branek a došli jsme si pro přesvědčivou výhru.