FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Tábor 6:0
15.09.2014

Juniorka potvrdila domácí formu a šesti brankami deklasovala Táborsko

Jakub Martínek
Liberec - Naše juniorka je v domácích zápasech zatím k nezastavení. O tom se přesvědčilo i v pondělí Táborsko, které podobně jako předchozí týmy odjelo s pořádným přídělem. Svěřenci trenéra Vavrušky svého soupeře jasně přehráli a zaslouženě si připsali další tři body. Po dvou trefách si připsali Tabeira, Ondráček a Calazans.
10.kolo, pondělí 15.9.2014, 13:00, Městský stadion
6:0
(3:0)
FK TáborFK Tábor
FC Slovan Liberec: Kubát – Zitka, Vojtěšek, Chlumecký (62. Janků), Bělíček – Bouška L. (62. Machuča), Ondráček (70. Drobílek) – Kaiser (70. Polívka), Douglas, Calazans – Tabeira (70. Ambrož).
FK Tábor: Bébr (75. Barva) – Jaroš (60. Kordina), Hric, Sazma, Bareš (76. Chirinciuc) – Knotek, Bouška V., Svoboda (69. Kvěch), Svatek, Svojše – Stuchlík (46. Švec).
Branky: 6. a 19. Tabeira, 29. a 62. (pen.) Ondráček, 59. a 67. Calazans. ŽK: 0:1 (34. Stuchlík). Rozhodčí: Berka – Vaňkát, Ginzel.
Diváci: 110

Naši juniorce se na domácím stadionu nebývale daří, což potvrdila i v utkání s Táborskem. Již po šesti minutách otevřel na Městském stadionu skóre Nicolas Tabeira, který prchl po levé straně hřiště a poté přesně zakončil k zadní tyči - 1:0.

V devatenácté minutě to už bylo o dvě branky. Jasná převaha Slovanu vyústila v přesné zakončení znovu Nicolase Tabeiry, ten se tentokrát prosadil po krásné přihrávce z malého vápna - 2:0. Jihočeši toho směrem dopředu příliš nepředvedli a tak se o slovo přihlásila opět liberecká juniorka. Adam Ondráček sice nastřelil z otočky ve dvacáté osmé minutě pouze tyč, míč se však následně odrazil od jednoho z obránců zpátky do sítě a tak i domácí kapitán mohl slavit - 3:0.

V závěru první poločasu, který vyzněl jasně pro naše barvy, mohl střelecký hattrick dovršit Tabeira. Své sólo, při kterém si doslova pohrál s obránci Táborska, ale nedotáhl do zdárného konce a gólman Bébr další branku nepřipustil.

Hosté sice začali druhou půlku aktivněji, góly však padaly na opačné straně. Čtrnáct minut po změně stran se po krásném centru Kaisera prosadil na zadní tyči nikým nehlídaný Marcos Calazans, který v poklidu uklidil míč do sítě - 4:0.

Uplynulo sto osmdesát vteřin a skóre se měnilo popáté. Gólman Bébr podrazil v pokutovém území Tabeiru, rozhodčí Berka neotálel a okamžitě ukázal na značku pokutového kopu. Balon si posléze postavil na penaltový puntík kapitán Adam Ondráček a s přehledem proměnil - 5:0. Pod definitivní podobu výsledku se v šedesáté sedmé minutě podepsal Marcos Calazans, který odevzdanému soupeři zasadil poslední ránu - 6:0.

Do listiny střelců se šest minut před koncem mohl zapsat také Polívka. Toho ale parádní zákrokem vychytal gólman Barva, jenž nahradil v brance Táborska znechuceného Bébra.