FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Ústí n. L. 2:7
25.06.2016

Juniorka podlehla na úvod přípravy Ústí nad Labem 2:7

Dominik Jakubec
Liberec - Do přípravného utkání naší juniorky s druholigovým Ústím sice Slovan vstoupil solidně a vedl již 2:0, po změně stran však na soupeře nestačil. Hosté ve druhé pětačtyřicetiminutovce přidali hned šest branek a celkově zvítězili 7:2.
příp., sobota 25.6.2016, 11:00
FC Slovan Liberec FC Slovan Liberec
2:7
(2:1)
FK Ústí nad LabemFK Ústí nad Labem
FC Slovan Liberec: Došek - Čuřík, Pimpara, Karišik (46. Egert), Šustr (46. Rumler) - Blažek, Pospíšil - Ivanov, Micovčák, Šustek (Šisler) - Dudek.
Branky Slovanu: Micovčák, Ivanov.

Od úvodních minut byli sice hosté z Ústí nad Labem aktivní, nicméně juniorka dokázala dobrým taktickým výkonem a zodpovědnou defenzivou znepříjemňovat soupeři hru a zároveň vyrážet do nebezpečných protiútoků. Po jednom z nich dostal Slovan výhodu trestného kopu, po němž poslal juniorku přesnou ranou do vedení Erik Micovčák.

Obraz hry se příliš neměnil, Slovan stále kladl důraz především na zodpovědný přístup k defenzivě. A nejen to, brzy dokázal odskočit už na rozdíl dvou branek, když se prosadil ruský záložník Maksim Ivanov, jenž je pod Ještědem na zkoušce. V závěru první půle však následoval velký tlak Ústí a snížení ze standardní situace. V tu chvíli se zdálo, že bude mít utkání vyrovnaný průběh.

Druhou půli ale juniorka nezvládla. Zatímco v první pětačtyřicetiminutovce důsledná defenziva na soupeře platila, po změně stran si najednou Ústí nad Labem dokázalo udělat více prostoru. Hosté, kteří o přestávce vyměnili celou základní jedenáctku oproti dvěma změnám, jež provedl Slovan, byli rázem živější a hrozili zejména po pravé straně. Po skvělém vstupu do druhé půle dokázali během deseti minut hned třikrát skórovat a rázem vedli.

Juniorka sice dokázala ještě dvakrát zahrozit, nicméně obě příležitosti skvělým zákrokem překazil brankář Ústí. Naopak na druhé straně se opakovaly chyby, soupeř Slovan přehrával a nakonec se skóre zastavilo na hrozivých 2:7. Juniorka tak přípravu nezahájila úspěšně. V dalším utkání se 2. července střetnou svěřenci trenéra Pavla Čapka s juniorkou Jablonce.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): Se stejným soupeřem jsme se střetli už v minulém ročníku a dopadlo to podobně. Ve druhé půli nám tentokrát Ústí dalo hned šest branek, což by se nám v přípravě rozhodně nemělo stávat. Jednoznačně nás po poločase přehráli a góly dávali často do prázdné branky. Bral jsem to jako dobrou konfrontaci s druholigovým týmem a dobrou zkušenost. Věděl jsem, že budeme pod tlakem, ale mělo nám to také přinést určitý kondiční charakter. Tento účel zápas splnil. Výkon ve druhém poločase však byl velmi slabý, hlavně v obranné fázi. Musíme se z tohoto zápasu poučit.