FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Jablonec - FCSL 0:2
09.03.2015

Juniorka ovládla Podještědské derby. V Jablonci zvítězila o dvě branky

Jakub Martínek
Jablonec/Liberec - Ve 24. kole Juniorské ligy na sebe narazili odvěcí rivalové. Naše juniorka se vydala totiž na půdu sousedního Jablonce. Podještědské derby začal lépe Slovan, když se po brance Dydowicze ujal vedení. Ve druhé půli přidal rozhodující gól Delarge, který stanovil konečné skóre 0:2.
24.kolo, pondělí 9.3.2015, 14:00
FK Jablonec FK Jablonec
0:2
(0:1)
FK Jablonec: Repáň – Štěpánek, Dorničák Novák (78. Skuhravý), Rozkovec, Breda (71. Palatický), Mišůn (76. Tichý), Drozd, Žemba, Nesládek (65. Kuhn), Houser (80. Munzar).
FC Slovan Liberec: Kubát - Machuča, Egert, Bong, Henzl - Soungole (71. Bláha), Ondráček - Kaiser, Dydowicz, Frimmel (83. Bělíček) - Luckassen (46. Delarge).
Branky: 36. Dydowicz, 75. Delarge. ŽK: bez karet. Rozhodčí: Vlasjuk – Pilný, Brož.

Lepší vstup do utkání měl domácí Jablonec, který v jedenácté minutě zahrozil jako první. K odraženému balonu se na hranicí šestnáctky dostal Mišůn a ten orazítkoval pouze tyč Kubátovy branky. O pět minut později se gólově mohl prosadit hlavičkující Nesládka. Jeho pokusu však chyběla razance.

Náš tým čekal na svoji první větší příležitost do dvaatřicáté minuty. Dydowicz nabil do střelecké pozice osamocenému Luckassenovi, který ale branku trestuhodně minul. Velmi podobná akce se udála ve třicáté šesté minutě. Soungole přiťukl míč Danielu Dydowiczovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě.

Těsně před ochodem do šaten mohlo být vedení Slovanu ještě výraznější. Jenže Ondráček po Machučově pasu trefil pouze jabloneckou tyč.

Hra byla po změně stran poměrně vyrovnaná a bez větších šancí. To se změnilo takřka po hodině hry, kdy měl druhou branku na kopačce Frimmel. Toho ale skvělým zákrokem vychytal pohotový gólman Repáň.

Pravidlo nedáš-dostaneš viselo ve vzduchu o deset minut později. Domácí Rozkovec připravil gólovou lahůdku pro Kubáta, který ale v zakončení selhal a tutovku neproměnil. A to liberecká juniorka potrestala. Chybující jablonecká defenziva pozapomněla na volného Dzona Delarge, ten utekl obráncům, obešel gólmana a v poklidu dopravil balon do sítě.

Zbývající minuty už žádný gól nepřinesly. Slovan tak po porážce od Brna, kterou utržil v minulém kole, se dokázal z nepříznivého výsledku oklepat a v Podještědském derby juniorek svého rivala ze sousedního města porazit.

David Vavruška (FC Slovan Liberec): Bylo to velmi vyrovnané utkání. Jablonec hrál velmi dobře na balonu, což nám ztížilo situaci. Určitě nám pomohla první branky, která nás trochu uklidnila. Potom už se utkání vyvíjelo tak, jak to bývá. Soupeř otevřel hru a my měli v útoku více prostoru a jednu ze šancí jsme dokázali využít. Určitě to bylo těžké, vyčerpávající utkání pro obě strany a takhle by to nějak mělo vypadat i v ostatních zápasech.