FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slavia - FCSL 7:1
18.11.2013

Juniorka nezvládla přímý souboj o třetí místo. Slávia ji deklasovala sedmi góly

Jakub Martínek
Praha/Liberec - I když liberecká juniorka zažívá úspěšné období, na utkání 20. kola bude vzpomínat nerada. Na půdě pražské Slávie totiž opět po roce vysoko prohrála. O výsledku už bylo prakticky rozhodnuto v prvním poločase, kdy si sešívaní vypracovali pětigólový náskok. Ten navíc ve druhém poločase ještě navýšili. O jedinou libereckou trefu se postaral pěknou ranou Kmoníček, který ale jen kosmeticky upravil.
20.kolo, pondělí 18.11.2013, 13:30
SK Slavia Praha SK Slavia Praha
7:1
(5:0)
FC Slovan LiberecFC Slovan Liberec
SK Slavia Praha: Řehák – Herc, Mac, Zákostelský, Bejbl – Zámečník (59. Poběrežský), Verner (62. Duga), Hrubý (67. Batka), Vondráček, Peterka (73. Möglich) – Vyhnal (46. Liška).
FC Slovan Liberec: Zoul – Kmoníček, Soběslav, Pokorný, Beníšek – Kaiser, Novotný (32. Linhart), Ondráček, Bouška, Frimmel – Polívka.
Branky: 16. Mac, 22. Vondráček, 27. Vondráček, 41. Vondráček, 45. Mac, 60. Liška, 63. Liška – 76. Kmoníček. ŽK: 2:2 (25. Zámečník, 53. Verner - 59. Soběslav, 90. Kaiser). Rozhodčí: Zadinová – Pospíšil, Koval.

Po vlažném začátku utkání zaúřadovala již v 16. minutě domácí Slavia. Po Hrubého centru se k hlavičce dostal Jakub Mac a neomylně poslal míč do sítě - 1:0. O šest minut později vedli Pražené už rozdílem dvou branek. Po rychlé kombinaci na jeden dotek úspěšně zakončoval do liberecké svatyně Jiří Vondráček - 2:0.

Sešívaní byli v prvním poločase při chuti. V 27. minutě přihrával Vyhnal na střed hřiště volnému Jiřímu Vondráčkovi, který si přesnou ranou k pravé tyči připsal již druhou přesnou trefu - 3:0. Naše juniorka se do gólových příležitostí takřka nedostala a tak opět udeřili červeno-bílý. Čtyři minuty před odchodem do šaten zkompletoval Jiří Vondráček hattrick, když si v pokutovém území nejvýše vyskočil na centr z pravé strany - 4:0.

Konečnou podobu poločasového výsledku stanovil ve 45. minutě Jakub Mac. Ten si počkal na odražený balon na rohu malého vápna a poté ho pohodlně dopravil za záda bezmocného brankáře Zoula - 5:0.

Mizérie liberecké juniorky neskončila ani ve druhém poločase. Patnáct minut po změně stran přidali Slávisté již šestou branku! Domácí znovu kralovali ve vzdušném prostoru, když se hlavou prosadil František Liška - 6:0. Tentýž hráč se prosadil i o tři minuty později, když šikovným lobem přehodil gólmana Zoula - 7:0.

Severočeši se v 76. minutě dočkali alespoň čestného úspěchu. Filip Kmoníček se s ničím nepáral a jeho parádní projektil zaplul až do levého horního rohu slávistické branky - 7:1. Hokejové skóre už poté vydrželo až dokonce. Juniorka si tak opět po roce odvezla z hlavní města pořádný debakl.