FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Jablonec - FCSL 3:2
24.07.2018

Juniorka nezvládla Podještědské derby a prohrála 2:3

Jablonec - Pořádně ostrý start sezony čekal naši juniorku. Hned v prvním kole totiž vyrazila na hřiště Jablonce, kde nastoupila k malému Podještědskému derby. Po divokém vývoji si nakonec z půdy největších rivalů odvezla prohru 2:3.
1.kolo, úterý 24.7.2018, 11:00
FK Jablonec FK Jablonec
3:2
(2:2)
FK Jablonec: Richter – Petržilka, Peřina (68. Dostál), Bělina, Landfeld (75. Maqastena), Breda, Kozák, Kebísek, Pleštil, Horáček, Čvančara (79. Hajdo).
FC Slovan Liberec: Nguyen – Köstl, Ulbrich, Fukala, Vrabec, Baláž, Kazda, Wesley (88. Drahoš), Vuklišević, Michal (79. Prokš), Gembický (67. Petr).
Branky: 13. Čvančara, 30. Čvančara, 82. Breda – 18. Wesley, 20. Wesley . ŽK: 46. Čvančara – 54. Michal, 80. Vuklišević. Rozhodčí: Matějček – Černý, Poživil.

První poločas přinesl gólové hody. V šesté minutě se sice ještě při šanci domácích zaskvěl vyběhnuvší brankář Nguyen, o sedm minut později už ovšem poprvé inkasoval. Po rychlé akci po levé straně dostal míč na penaltový puntík Tomáš Čvančara a ze stoprocentní pozice se nemýlil.

Slovan se ale inkasované branky nezalekl. V 18. minutě dostal příležitost zahrávat přímý kop z blízkosti pokutového území, k míči se postavil Wesley Da Silva a přesnou ranou srovnal na 1:1. Ani ne za dvě minuty už dokonce náš tým vedl, když si Wesley Da Silva vyskočil na dlouhý aut do vápna a hlavou usměrnil míč do sítě.

Řada tak byla opět na Jablonci. Po necelé půlhodině si sice domácí útočníci nejprve znovu vylámali zuby na skvělé chytajícím Nguyenovi, ale o chvíli později Slovan znovu chyboval na křídle, z levé strany přišel křížný míč skrz pokutové území a na vzdálenější tyči ho Tomáš Čvančara uklidil do branky.

Zatímco v první půli viděli diváci hned čtyři zásahy, po změně stran už útočná potence obou týmů ochabla. Zajímavou šanci si po necelé hodině vytvořil domácí Breda, placírkou však poslal míč pouze do rukavic Filipa Nguyena. O pár minut později pro změnu mohl přidal další zásah Wesley, ale také jeho vychytal brankář.

S přibývajícími minutami už ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Jablonec však dostal osm minut před koncem šanci zahrávat přímý kop zpoza vápna a to se ukázalo jako fatální. Dominik Breda parádní ranou umístil míč do šibenice a vrátil svému týmu vedení. Naše juniorka se ještě v závěru snažila srovnat, ale nepomohlo ani vyběhnutí Filipa Nguyena na jeden z posledních rohů. Slovan tak v malém Podještědském derby podlehl Jablonci 2:3.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): První poločas byl vyrovnaný, Jablonec hrozil hlavně z brejků, ze kterých dal dvě branky. My jsme měli hodně situací, které jsme nedokázali kolem vápna lépe vyřešit. Ve druhé půli jsme byli lepší, měli jsme asi tři stoprocentní příležitosti, ale ani jednu jsme nevyužili. Soupeř nás poté osm minut před koncem potrestal po zbytečném trestném kopu. Je to pro nás velké zklamání, tento zápas jsme mohli jednoznačně vyhrát.