FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Plzeň - FCSL 2:1
12.09.2016

Juniorka nestačila na plzeňskou Viktorii a prohrála 1:2

Liberec - Jiné utkání, stejný výsledek. Také juniorka narazila v 6. kole na Viktorii Plzeň a zápas do jisté míry připomínal konfrontaci obou A-týmů. Naši mladíci sice měli řadu šancí, ve druhé půli však prohrávali už o dvě branky a ani korekce v úplném závěru jim již k bodům nepomohla.
6.kolo, pondělí 12.9.2016, 13:00
FC Viktoria Plzeň FC Viktoria Plzeň
2:1
(1:0)
FC Viktoria Plzeň: Sváček – Novák, Hlavatý (88. Teršl), Hašek (73. Skála), Brožík (C), Debellis, Sedláček, Matějka, Rychnovský, Kule, Havel (46. Kopřiva).
FC Slovan Liberec: Konečný – Lesniak (73. Doležal), Heppner, Šustr (C) (52. Prokš), Da Silva, Barac (61. Dudek), Hadaščok, Pospíšil, Čuřík (82. Šustek), Bláha, Kubyškin (32. Šulc).
Branky: 38. Matějka, 70. Kule – 89. Dudek. Rozhodčí: Rejžek - Kubec, Koval. ŽK: 12. Matějka (PLZ), 87. Sváček (PLZ) – 12. Kubyškin (LIB), 39. Hadaščok (LIB).

) Slovan mohl jít velmi rychle do vedení. Už ve druhé minutě se k hlavičce dostal ve vápně zcela osamocený Wesley Da Silva, jeho pokus však brankář Sváček skvěle vyrazil. O chvíli později pro změnu zahrozili domácí, když se v šestnáctce uvolnil Matějka, jeho dělovku ale Konečný odvrátil na rohový kop.

Po čtvrthodině hry došlo na přečíslení, během nějž upalovali hned tři hráči Plzně na jediného obránce. Nakonec uvnitř vápna pálil Hlavatý a poslal brankáře na druhou stranu, jeho pokus však zastavila tyč! Ta pomohla Konečnému i o několik minut později, když zblízka pálil Matějka.

I nadále se hrálo velmi útočně a přicházela jedna šance za druhou. Haška vychytal Konečný, na Sváčkovi si zase vylámal zuby Da Silva. Nakonec se tak prosadili až domácí sedm minut před koncem první půle. Lukáš Matějka stanul sám před brankářem a tentokrát už zblízka nezaváhal.

Také po změně stran měli brankáři dost práce. Nejprve mohl zvýšit Matějka, ale jeho pokusu chyběla razance. Na druhé straně ani napotřetí nedokázal Sváčka propálit Wesley Da Silva, který se jinak dostával do šancí velmi často. Teprve poté se hra poněkud uklidnila a týmy začaly více dbát na taktiku.

Slovan se snažil s výsledkem něco udělat, juniorům se ale nedařilo překonat kompaktní obranu soupeře. A Viktorii se v 70. minutě podařilo přidat druhý zásah. Míč se ve vápně odrazil k Václavu Kulemu, který propálil vše, co mu stálo v cestě.

Ani tak se ale naši hráči nechtěli vzdát. Vojtěch Hadaščok čtvrt hodiny před koncem jen těsně minul domácí branku, za jeho pokusem se brankář pouze ohlížel. Nakonec přeci jen branka přišla. Da Silva dobře posunul míč k Josefu Dudkovi a ten skóroval do prakticky prázdné branky.

Ani přes tuto korekci už ale Slovan body vybojovat nedokázal a nakonec odjížděl z Plzně poražen těsně 1:2.