FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Jihlava - FCSL 2:0
04.04.2016

Juniorka nestačila na Jihlavu a z Vysočiny se vrací bez bodu

Jihlava - Na půdě 12. Jihlavy nastoupila naše juniorka k 26. kolu Juniorské ligy. Po poločase sice držela remízový stav 0:0, ve druhé půli ovšem dvakrát inkasovala a nakonec si z Vysočiny veze porážku 0:2.
26.kolo, pondělí 4.4.2016, 13:00, hř. Na Stoupách
FC Vysočina Jihlava FC Vysočina Jihlava
2:0
(0:0)
FC Vysočina Jihlava: Kotnour – Kriegsmann (C), Duba (46. Maruš), Rychetník (83. Beseda), Fulnek, Mišun (46. Mlakić), Pěknava, Štěpánek, Demeter, Jungr, Šerý.
FC Slovan Liberec: Konečný – Šustr, Čuřík, Liulka, Chlumecký, Machuča, Dydowicz, Karafiát, Krejčí, Frimmel (C), Obročník (77. Pospíšil).
Branky: 62. Demeter (pen.), 73. Bajer. ŽK: 35. Vitásek. Rozhodčí: Adámková - Hanáková, Zaplatlová.

Úvodní minuty vyšly lépe domácím, kteří si velmi brzy vytvořili také první velkou šanci zápasu. Jungr se po parádním sólu po pravé straně prodral až před brankáře Konečného a poslal míč spoluhráči Fulnekovi, ten však zblízka před takřka prázdnou bránou trefil pouze tyč a balon následně doskákal do náruče Jana Konečného.

Hra se postupně vyrovnala, více však stále hrozili Jihlavští. Demeter po standardní situaci našel přesně hlavu spoluhráče Vitáska, ten však ve výskoku těsně minul libereckou branku. Po půlhodině se po dobré přihrávce Jungra dostal do úniku Šerý, toho však vychytal vybíhající Konečný.

V závěru první půle mohli ještě domácí zahrozit po přímém kopu, který zahrávali těsně za hranicí pokutového území, David Štěpánek ovšem napálil pouze dobře postavenou zeď. Po poločase tak zůstávalo skóre bez branek.

Také po změně stran hrozili více domácí. Po standardní situaci vyskočil nejvýše Štěpánek, který však hlavičkoval vysoko nad. Ještě blíže brance byl po Demeterově akci Maruš, který však zblízka vysoko přestřelil bránu Slovanu. Po hodině hry ovšem Jihlava dostala po ruce v pokutovém území příležitost zahrávat penaltu a v její exekuci se Patrik Demeter nemýlil.

Po inkasované brance Slovan zabral a rychle se snažil vyrovnat. Ke střele zpoza velkého vápna se dostal Michal Obročník, svým pokusem však minul. Místo toho tak následoval druhý gól domácích. Šerého střela byla sražena k Janu Bajerovi a ten pouze zblízka doklépával do prázdné brány.

Závěr zápasu patřil Jihlavě, která hrála s velkým klidem. Fulnek nebezpečně pálil z levého křídla, ovšem Konečný dokázal jeho pokus vyrazit. I přes závěrečnou nebezpečnou hlavičku Chlumeckého se už stav neměnil, Jihlava tak porazila naši juniorku 2:0.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec: Řekl bych, že jsme zaslouženě prohráli, protože soupeř byl lepší. My jsme si za celý zápas nevytvořili čistou gólovou šanci, tím pádem jsme ani nemohli vyhrát. Naopak, soupeř měl už v prvním poločase dost šancí na to, aby skóroval, ale podržel nás brankář Konečný, který dva, tři góly chytil. Ve druhém poločase jsme měli zhruba patnáct minut malou optickou převahu, ale v tom úseku se Jihlava dostala po ruce Čuříka z penalty do vedení. Úplně se ten zápas zlomil po druhém gólu Jihlavy, ke konci jsme tam sice ještě pár střel měli, ale k ničemu nevedly. Dnes jsme si, na rozdíl od zápasu v Ostravě, vyhrát nezasloužili, protože jsme si nevytvořili žádnou vyloženou šanci. Jsem zklamaný, vůbec nám nehráli kraje, hlavně útočná fáze byla špatná a nebyli jsme vůbec nebezpeční.