FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Mladá Boleslav 6:2
04.03.2019

Juniorka naložila Boleslavi šest branek. Pálili hlavně Yu s Gembickým

Redakce
Turnov/Liberec - Vysoká výhra, tři body. Juniorka Slovanu si poradila s Mladou Boleslaví pohodlně 6:2 a přiblížila se na dosah druhé příčky v tabulce. Středočeši si drží před naším mužstvem už jen bodový náskok.
20.kolo, pondělí 4.3.2019, 13:00, Turnov
FC Slovan Liberec FC Slovan Liberec
6:2
(2:2)
FK Mladá BoleslavFK Mladá Boleslav
FC Slovan Liberec: Hnízdil – Baláž, Köstl, Vukliševič, Šulc (70. Dvořák) - Prokš (70. Ulbrich), Lehoczki, Micovčák (75. Lábek) - Vrabec (65. Kazda), Pázler (67. Yu), Gembický
FK Mladá Boleslav: Mikulec – Krčmář, Klíma, Komma, Komma, Novák (75. Machů), Dib Nicholas, Yerkhov, Hašek, Kopa (C), Šimon, Vejr
Branky: Gembický 2, Yu 2, Pázler, Micovčák. Rozhodčí: Nenadál – Vlček, Novák. ŽK: 13. Prokš, 35. Vrabec, 36. Micovčák – 88. Šimon.

Slovan do utkání vstoupil úspěšně. Už v desáté minutě se první ranou na bránu prosadil Dominik Gembický a naše mužstvo vedlo. Nicméně Mladoboleslavští dokázali velmi rychle odpovědět. O pár chvil později a žluté kartě Prokše srovnal Matěj Šimon.

Utkání nabídlo ofenzivní parametry, které se od souboje druhého s třetím očekávaly. Těsně po polovině prvního poločasu skóroval i Jan Pázler a naše mužstvo podruhé v duelu vedlo. Opět ne nadlouho. Po neproměněném pokutovém kopu se Středočeši nadechli k útoku a David Novák se nemýlil. Kromě žlutých karet pro Vrabce a Micovčáka se již nic jiného neudálo a do kabin oba celky odcházely za stavu 2:2.

Vyrovnaný stav trval až do 59. minuty, od té chvíle dominoval už jen jeden klub. Erik Micovčák se s ničím nepáral a propálil vše, co mu stálo v cestě včetně Mikulce. Záhy přidal čtvrtý gól domácích Dominik Gembický a svěřenci trenérů Petra Papouška s Petrem Myslivcem byli bodům blízko.

Poté, co se dostal v 67. minutě na hřiště Yu, padly navíc ještě dva góly. O oba se postarala nová tvář na pažitu. Slovan tak nakonec, hlavně díky efektivnímu i efektnímu druhému poločasu zvítězil vysoko 6:2 a stáhl náskok druhé Mladé Boleslavi na rozdíl jednoho bodu.

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): „V prvním poločase jsme měli šest sedm jasných šancí, ale dali jsme jen dva góly. Soupeř ze tří střel skóroval dvakrát a poločas skončil nezaslouženou remízou. Druhou půli jsme nezačali úplně nejlépe, ale i tak jsme skórovali na 3:2 a pak přidali další tři góly. Kluci odehráli kvalitní zápas a vítězství mohlo být ještě vyšší.