FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Tábor - FCSL 1:6
05.04.2015

Juniorka nadělila Táborsku velikonoční výprask a vysoko zvítězila

Jakub Martínek
Tábor/Liberec - Ve 28. kolo Juniorské ligy se náš tým vydal do jižních Čech. Trochu netradičně se již v neděli představil na půdě Táborska. Mladé naděje Slovanu vstoupily do utkání velmi aktivně a hned od úvodu měly nad svým soupeřem navrch. V prvním poločase se dokázal prosadit Frimmel a Egert. Druhé dějství skončilo ještě výraznějším rozdílem pro svěřence trenéra Čapka. Ti přidali další čtyři góly a nakonec zvítězili jasně 1:6.
28.kolo, neděle 5.4.2015, 13:00
FK Tábor FK Tábor
1:6
(0:2)
FK Tábor: Bébr – Hric, Hovorka, Michalec "K", Nešický, Škarda, Bareš, Sazma (46. Chirincius), Bosnyak, Musiol, Bouška.
FC Slovan Liberec: Zachoval - Egert, Pimpara (81. Maršálek), Bong, Henzl - Ndiaye (62. Kaiser), Bláha - Hadaščok (64. Dydowicz), Ondráček, Calazans (68. Polívka) - Frimmel (77. Tabeira).
Branky: 50. Musiol - 11. a 68. Frimmel, 33. Egert, 54. a 61. (pen.) Ndiaye, 80. Polívka. ŽK: 0:1 (48. Hadaščok). Rozhodčí: Černý – Vlasjuk, Kouba.

Juniorka Slovanu začala na půdě sedmnáctého Táborska velmi aktivně a od úvodních minut svého soupeře přehrávala. Hned po sedmi minutách musel domácí gólman předvést své umění, aby neinkasoval. V jedenácté minutě už však úvodní branku oddálit nedokázal. Hadaščok předložil svoji přihrávku Denisu Frimmelovi, který nadvakrát překonal Bébra.

O sedm minut později mohlo být vedení našeho týmu ještě výraznější. Velmi aktivní Hadaščok se šikovně probil až do zakončení, které ale skončilo jen těsně vedle domácí svatyně. Stejný hráč byl blízko ke skórování také v šestadvacáté minutě. Jeho pokus ale zastavila tyč.

Velmi povedená akce byla k vidění ve třicáté třetí minutě. Liberecký kapitán Tomáš Egert si počkal na centrovaný balon a ve správný moment jej poslal z první za záda bezmocného brankáře Táborska. Ten mohl po třech minutách lovit balon ze své sítě potřetí. Jenže Hadaščok po kombinaci s Frimmelem trestuhodně v zakončení selhal.

Jihočeši v prvním poločase jasně na tempo Slovanu nestačili. Sedm minut před odchodem do šaten ale i oni dokázali poprvé zahrozit. Hovorka se dostal do dobré palebné pozice, ze které ale Zachovalovu branku těsně minul. Závěr prvního dějství už více gólových šancí nepřinesl a tak po pětačtyřiceti minutách platil stav 0:2 pro liberecké juniory.

Lepší vstup do druhé půle měli domácí. Chirinciuc našel volného bývalého hráče Slovanu Zbyňka Musiola, který si seběhl k přední tyči a balon usměrnil do liberecké sítě. Naši hráči si ale připravili bleskovou odpověď a hned po čtyřech minutách si dvougólové vedení vzali zpět. Calazans vyzval k zakončení Moustaphu Ndiayeho a ten se nemýlil.

Přesně po hodině hry se skóre měnilo znovu. Jeden z fotbalistů Táborska fauloval v pokutovém území a rozhodčí bez váhání ukázal a penaltový puntík. Tam si následně položil balon Moustapha Ndiaye a bez problémů penaltu proměnil.

Liberecká převaha přetrvávala i ve druhém poločase a náskok narůstal. Domácí byli v šedesáté osmé minutě na ručník, když inkasovali již pátou branku. Calazansovu ránu Bébr ještě pokryl, ale na bezprostřední dorážku Denise Frimmela už nestačil. Definitivní podobu výsledku zajistil deset minut před koncem Tomáš Polívka, který se dostal k odražené střele a upravil na konečných 1:6 pro Slovan.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): Určitě nám pomohly tři posily z áčka. Tím ale nechci snižovat kvalitu ostatních hráčů. Všichni předvedli velmi disciplinovaný a kvalitní výkon. Už v prvním poločase se nám podařilo vstřelit dvě branky, což nám určitě pomohlo. Utkání jsme měli po celou jeho dobu pod kontrolou a zaslouženě jsme zvítězili. Jsem celkově spokojen.