FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Neugersdorf 0:5
13.01.2016

Juniorka na úvod přípravy prohrála, nestačila na Neugersdorf

Kryštof Rossmann, Dominik Jakubec
Liberec - Juniorka ve středečním odpoledni sehrála první přípravný zápas zimní přípravy. Utkání nakonec jednoznačně patřilo Neugerdorfu, který dokázal vsítit na umělém trávníku vedle stadionu U Nisy hned pět branek.
příprava, středa 13.1.2016, 18:30, UMT U Nisy
FC Slovan Liberec FC Slovan Liberec
0:5
(0:2)
FC Oberlausitz NeugersdorfFC Oberlausitz Neugersdorf
FC Slovan Liberec: Konečný - Čuřík, Šustr, Chlumecký, Tvrzník - Barac, Micovčák, Dydowicz, Krejčí - Hrdina - Frimmel
Střídali: Radňavský, Kari, Blažek, Šustek, Leitner

Juniorka hned v úvodu zimní přípravy nastoupila k velmi náročnému utkání. V cestě jí stál německý FC Oberlausitz Neugersdorf. Do zápasu naše mužstvo nevstoupilo vůbec špatně. K vidění byl vysoký presink i potřebné nasazení, avšak skórovat se modro-bílým ani přes velké množství příležitostí nepodařilo.

Naopak Neugersdorf po promáchnutí skákavého balónu v pokutovém území německého celku slavil. Rychlý brejk hosté zakončili nejlépe, jak mohli. Druhý tvrdý direkt přišel v samotném závěru úvodních pětačtyřiceti minut, kdy soupeři Slovanu zužitkovali i další svojí gólovou šanci.

Do kabin tak modro-bílí odcházeli s dvoubrankovou ztrátou. Ve druhé půli trenér Pavel Čapek vyzkoušel nové hráče, kteří jsou v městě pod Ještědem na zkoušce: Kariho z Nigérie a slovenského hráče Radňavského.

Fotbalisté z města ležícím v Horní Lužici však na snahu zvrátit nepříznivé skóre zareagovali navýšením stavu. Do konce duelu udeřili ještě třikrát a z Liberce si tudíž odvezli vysokou výhru 5:0.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): Jsem zklamaný. Úvodní zápas letošního roku s kvalitním soupeřem nedopadl úplně podle našich představ. První poločas však z našeho pohledu nebyl vůbec špatný. Hráli jsme s protivníkem vyrovnanou partii, k vidění byly šance na obou stranách. Líbila se mi naše intenzita, nasazení a několik presinkových situací, bohužel Neugersdorf dokázal využít našich chyb, a my chyby německého celku naopak zužitkovat nedokázali. Ve druhém půli nás již soupeř jednoznačně přehrál, vsítil další tři góly a zaslouženě vyhrál.