FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Plzeň - FCSL 3:0
26.11.2017

Juniorka na Plzeň nestačila, prohrála 0:3

Plzeň - Ani potřetí v řadě se nepodařilo naší juniorce bodovat. Po první půli sice na hřišti Viktorie Plzeň hrála bez branek, zato po změně stran už úřadovali pouze domácí. Po třech zásazích si Slovan veze ze západu Čech prohru 0:3.
16.kolo, neděle 26.11.2017, 11:00
FC Viktoria Plzeň FC Viktoria Plzeň
3:0
(0:0)
FC Viktoria Plzeň: Sváček – Novák, Vacovský, Kulhánek (56. Arzberger), Kadar, Pinc (89. Pek), Vais, Skála, Vilček (87. Ryška), Mudra (66. M. Petr), Pavlík.
FC Slovan Liberec: Franc – Heppner, Ulbrich, Blažek, Písačka, Baláž (P. Petr), Kazda, Prokš, Michalec (64. Micovčák), Kristian, Gembický.
Branky: 58. Skála, 69. Vais, 87. Vais. Rozhodčí: Rejžek – Hrabovský, Vlasjuk. ŽK: 8. Kazda.

Slovan vstoupil do utkání poměrně aktivně, týmu trenéra Holeňáka se však i přes herní převahu nedařilo výrazněji ohrozit brankáře Sváčka. Po jedné ze zajímavých akcí se po čtvrthodině hry dral kupředu Heppner, který odcentroval do vápna, ale jeho míč pouze neškodně prolétl až do zámezí.

Do hry se postupně dostávala také Viktoria, ani ta ale v první půli nedokázala příliš ohrozit brankáře. O první zajímavou šanci se tak v 36. minutě postaral Heppner, když si naběhl do vápna a z velkého úhlu vypálil, Sváček si však poradil. Na druhé straně zase zahrozil Kulhánek, také Franci si ale vedl úspěšně a do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Do druhé půle nastoupil lépe domácí tým. Vilčkova hlavička sice ještě mířila nad, po necelé hodině hry už se ale skóre měnilo. Centr do vápna Slovanu se poodrážel pouze k Tomáši Skálovi, který dostal balon na malém vápně a ze snadné pozice se nemýlil.

Gembický se sice vzápětí pokusil vyrovnat, ale s jeho ranou si Sváček poradil. Namísto toho tak přišel druhý zásah Plzeňských. Centr z levé strany doputoval až k Jonáši Vaisovi, na jehož střelu si sice Franc sáhl, ale nezvládl ji už vytěsnit z prostoru branky.

S dvoubrankovým vedením začali Západočeši hrát až příliš pasivně, čehož málem využil Kazda, když z vápna trefil tyč. Přesto se opět radovala Plzeň, když v závěru Jonáš Vais zpoza šestnáctky obstřelil France a pečetil tak na konečných 3:0 pro domácí.