FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Sparta 1:2
06.05.2019

Juniorka bojovala ze všech sil, snížení Musy ale nestačilo. Sparta vyhrála 2:1

Liberec - Krásná fotbalová podívaná i pořádné drama. Juniorka svedla s pražskou Spartou vyrovnanou partii, ale nakonec na svého soupeře nestačila poměrem 1:2. Z penalty rozhodl v 68. minutě Hájek.
N6, pondělí 6.5.2019, 13:00
1:2
(0:1)
AC Sparta PrahaAC Sparta Praha
FC Slovan Liberec: Hnízdil - Baláž (46. Vrabec), Köstl, Vukliševič, Knejzlík (46. Šulc) - Lehoczki (72. Dvořák), Micovčák (63. Yu), Nešický - Kazda, Musa, Gembický (63. Petr)
AC Sparta Praha: Kotek – Gabriel, Plechatý, Sváta, Ambler, Alhassan, Sláma (84. Traoré), Cabadaj (C), Flak, Hájek (87. Penc), Prokopec (74. Abdelkader)
Branky: 80. Musa – 43. Ambler, 68. Hájek (pen.). ŽK: 28. Köstl (LIB), 60. Lehozcki (LIB), 61. Micovčák (LIB), 90+4. Yu (LIB) – 82. Flak (SPA). ČK: 90.+4 Köstl (LIB). Rozhodčí: Nenadál – Novák, Váňa. Diváci: 100.

První větší šanci zápasu si vytvořil Petar Musa, který se po pravém křídle prohnal až do dobré střelecké pozice. Svou ranou ale nakonec orazítkoval pouze brankovou konstrukci. Na druhé straně vychytal Flaka výborným zákrokem Hnízdil.

Po ofenzivní snaze na obou stranách, když Prokopcovi pomezní arbitr odmával ofsajd, se skóre měnilo těsně před poločasem. Martin Ambler dobře zacílil na padající míč v šestnáctce a pohotovým způsobem balon poslal přímo pod břevno.

Do druhé půle Slovan nastoupil s dvojitou změnou v sestavě, kterou pak provedli trenéři znovu v 63. minutě, ale další branku přidali opět Pražané. Po faulu v šestnáctce hlavní arbitr neváhal nařídit pokutový kop, jenž razantní ranou k levé tyči proměnil Pavel Hájek. Liberecký brankář neměl šanci zakročit.

Naše mužstvo se nevzdávalo a i nadále bojovalo ze všech sil. Na kolmici za obranu si dobře sběhl v 80. minutě Petar Musa a výstavním lobem překonal Kotka. Drama bylo na světě. V závěru základní hrací doby poslal do vápna nadýchaný centr Aleš Nešický, nicméně sparťanský gólman zachytil míč do rukavic a skóre se neměnilo.

V nastaveném čase už jen obdržel druhou žlutou kartu Daniel Köstl, který nevybíravým zákrokem dohrál jednoho z protihráčů.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): „Prospali jsme první poločas, kdy jsme nebyli aktivní s míčem ani bez něj. Nenapadali jsme, nedoráželi hráče soupeře a běhali jen na jednu rychlost. Při našich útocích nám chyběl lepší pohyb. Sparta nás za naši pasivitu potrestala těsně před přestávkou. Druhá půle byla následně již o něco lepší, ale i tak jsme si nezasloužili ani bod.