FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Brno 1:0

I.Gambrinus liga, 8.kolo: FC Slovan Liberec vs. 1.FC Brno 1:0 (1:0)

Po smolné domácí porážce od Sparty zabodovali naši hráči U Nisy opět naplno.
(1:0)
FC Zbrojovka BrnoFC Zbrojovka Brno
FC Slovan Liberec: Hauzr - Šinglár, Lukáš, Valachovič, Hamouz - Kisel, Hodúr, Polák, Papoušek (90. Pudil) - Pospíšil (72. Němec), Slepička (84. Zápotočný)
Branky: 41. Pospíšil.

Naši hráči šli od úvodního hvizdu jednoznačně za svým cílem. Brněnská defenziva ale pracovala dobře, a když už jsme se do slibné šance dostali byla naše koncovka nepřesná, nebo nás vychytal brankář Václavík. Ve 41. minutě jsme se ale už prosadili - krásnou individuální akci Slepička zakončil přesnou přihrávkou na Pospíšila a ten z malého vápna nedal Václavíkovi šanci - 1:0. V závěru první půle mohl naše vedení zvýšit Hodúr - jeho rána ale otřásla pouze břevnem. I v druhém poločase to byla hra na jednu branku - tu brněnskou. Zvlášť po 48. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Baláž. Brněnský Václavík si tak poměrně dobře zachytal - v 61. minutě musel Václavík opět blahořečit dobře postavené brankové kontrukci. To se do vápna prodral důrazný Pospíšil a jeho ránu zastavila tyč. Další dorážka našeho útočníka už nebezpečná nebyla. Ofenzivní choutky našich fotbalistů pokračovali - Václavík ale i nadále držel šance brněnského týmu. V 70. minutě si znovu zahrálo Václavíkovo břevno - z malého vápna jej napálil Slepička! Brněnští hráči našeho brankáře pořádně neohrozili - zápas tak skončil pro hosty milosrdným skóre 1:0.

Stanislav Griga: "Zkušenější mužstvo by takové utkání muselo vyhrát větším rozdílem. My jsme se ale museli strachovat až do závěrečného hvizdu, aby se soupeři náhodně nepodařilo skórovat. Jinak si myslím, že jsme odehráli dobré utkání - škoda té koncovky."