FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Žižkov - FCSL 1:1
16.09.2007

I.Gambrinus liga, 6.kolo: FK Viktoria Žižkov vs. FC Slovan Liberec - 1:1 (1:1)

Lukáš Váňa
Ani na šestý pokus nedokázali naši hráči v letošní sezóně zvítězit. Poprvé v sezóně ale vedli. Ze Žižkova nakonec vezou bod, který lze označit za šťastný. Zejména v úvodu utkání měla Viktoria drtivý tlak. Brankář Zlámal ale podal vynikající výkon a má na zisku bodu nemalý podíl.
6.kolo, neděle 16.9.2007
FK Viktoria Žižkov FK Viktoria Žižkov
1:1
(1:1)
FK Viktoria Žižkov: P. Bartalský - T. Kučera, M. Kropík, P. Besta, Y. Moughfire - O. Kušnír, J. Novotný (76. M. Bažík), T. Procházka, L. Stracený (84. R. Kalod) - R. Bukač, P. Švancara.
FC Slovan Liberec: Z. Zlámal - P. Krátký (91. F. Dort), P. Šinglár, P. Košťál, J. Liška - Hudson (78. T. Frejlach), R. Hochmeister (87. M. Jonáš), J. Bílek, P. Papoušek, I. Hodúr - J. Nezmar.
Branky: 29. Stracený - 21. Bílek. ŽK: Kušnír - Papoušek. Rozhodčí: Racek - Pospíšil, Wilczek, Možíš.

Úvod utkání byl vyloženě v režii domácích. Nejvytíženějším mužem našeho týmu byl jednoznačne brankář Zlámal, který zlikvidoval několik tutovek našeho soupeře.

Už v 5. minutě Zlámal fantasticky zasáhl proti střele Straceného. K vyraženému balonu se dostal Kušnír, který nastřelil tyč naší branky. Tlak Viktorky ale teprve začínal. V násleujících minutách kopali domácí několik rohů, zejména Novotný byl při nich nebezpečný. S jeho hlavičkou si ale Zlámal poradil jak v 6. tak ve 12. minutě. A vždy šlo o hlavičky z několika kroků.

V 15. minutě se do našeho vápna dostal "Mercedes" Švancara. Ani na několik pokusů ale neuspěl. Buď jej zblokoval obránce, nebo vychytal brankář. Viktoria byla jednoznačně lepším týmem a gól visel ve vzduch. Brzy také padl, ale do domácí branky.

Ve 21. minutě se u pravé lajny uvolnil Hudson, balon posunul na Bílka, který po pár krocích nádherně vystřelil. Brankář Bartalský plachtil vzduchem marně, balon zapadl k tyči a naši hráči poprvé v sezóně vedli - 0:1.

Gól domácí evidentně zaskočil a hra se vyrovnala. Brzy se ale vyrovnalo i skóre. Domácí vystřihli akci jak z učebnice. Ve 29. minutě utekl Švancara po levé straně, přetaženým centrem našel volného Straceného, který se do balonu položil volejem a krásnou střelou vyrovnal - 1:1.

V následujících minutách se hrálo především ve středu hřiště, šance měly oba týmy, úspěšný už ale do poločasu nebyl žádný z hráčů. Nejnadějněji vypadal šance Hochmeistera, který po centru Hudsona osamocený střílel h ranice vápna. Branku ale přestřelil. Poločas skončil 1:1.

Hra ztratila ve druhé půli tempo, přesto několik brankových příležitostí diváci viděli. Hned v úvodu druhé půle kopal přímý kop Papoušek, balon se na chvíli schoval v chumlu těl, odkud se jej pokusil dostat za záda brankáře Bartalského Nezmar. Což se mu také "jesličkama" podařilo. Bartalský se ale otočil a balon včas chytil.

V 58. minutě házel Krátký aut. Balon se po odrazu dostal až na malé vápno, kdy vystřihl nůžky Hodúr. Balon ale minul, zakončit se ještě snažil Nezmar, domácí brankář byl ale pozorný. V 73. minutě střílel těsně vedle Papoušek, o minutupozději měli navrch zase domácí. Po dvou standardkách vytvořili v našem vápně několik nebezpečných situací, vždy jsme se ale ubránili.

V 83. minutě mohli jít domácí do vedení, střela Kušníra ale skončila na tyči. Balon se odrazil před branku kde měl Zlámal plné ruce práce. Byl ale úspěšný.

V 86. minutě napříhl k hezké střele Frejlach, míč z jeho kopačky jen prosvištěl kolem tyče. V závěru se oba týmy snažily strhnout vítězství na svou stranu. Když nebyl úspěšný ani centr domácího Kučery, na který těsně nedosáhl Švancara skončilo utkání remízou 1:1.