FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Most 2:1
10.11.2007

I. Gambrinus liga, 13. kolo: FC Slovan Liberec vs. FK Siad Most 2:1 (2:1)

Slovan dokázal U Nisy v divokém utkání nakonec utrhnout tři body a zvítězit 2:1. Stejným poměrem skončil i stav červených karet...
13.kolo, sobota 10.11.2007
2:1
(2:1)
FK Baník MostFK Baník Most
FC Slovan Liberec: Z. Zlámal - P. Šinglár, P. Košťál, A. Petrouš, T. Janů - T. Frejlach (87. R. Bejbl), J. Bílek, I. Hodúr, P. Papoušek - J. Blažek (46. J. Dohnálek), F. Dort (75. M. Holeňák).
FK Baník Most: L. Acevski - O. Prášil, P. Johana, A. Hainault, P. Loos (77. L. Schut) - J. Škoda (68. B. Webster), V. Mendy, T. Pilař, L. Bogdanov (57. P. Oboya) - G. Toleski, J. Holenda.
Branky: 10. Dort, 17. Blažek - 45. Toleski (p). ŽK: Bílek, Hodúr - Toleski, Johana, Hainault, Prášil. ČK: Bílek, Hodúr - Prášil. Rozhodčí: Kocián - Jiřík, Večeřa.
Diváci: 4915

Do utkání lépe vstoupil náš tým. Již v 5. minutě branku těsně minul po pěkné akci Hodúr.

V desáté minutě otevřel skóre Dort. Papouškův rohový kop hosté odhlavičkovali, balon se ale k našemu záložníkovi vrátil a ten zpět do vápna poslal centr, s nímž si hlavou náš útočník poradil.

V 17. minutě Papoušek od postranní čáry uviděl Blažka nabíhajícího do pokutového území a nádherně z otočky jej vyzval ke skórování. Ten se tváří v tvář gólmanovi hostí nemýlil.

Ve 25. minutě to chytře z hranice vápna zkoušel Papoušek. Balon ale i za pomoci teče hostí branku těsně minul.

Ve 32. minutě přišla další pohledná akce Slovanu! Papoušek poslal balon na hranici vápna Blažkovi, který patou přes hlavu nádherně prodloužil na Dorta. Ten ale balon špatně zpracoval a jeho následná střela šla nad branku hostí!

Pak se začaly dít věci. Naši hráči přestali hrát poté, co sudí Kocián odpískal domnělý ofsajd a hosté dopravili balon do branky. Sudí branku k údivu všech uznal, ale po protestu našich fotbalistů ji opět odvolal! Následovaly protesty mosteckých.

Ti se ale dočkali v nastaveném čase první půle, kdy po Košťálově zákroku u postranní čáry Kocián nařídil penaltu. Toleski se nemýlil.

V 50. minutě přišla první tutová šance Slovanu ve druhé půli. Hned tři naši fotbalisté postupovali na jednoho obránce hostí, Papoušek ale zvolil místo centru na zadní tyč střelu a branku minul.

V 56. minutě se do vyložené šance dostali i hosté. Holenda šel úplně sám na Zlámala, ten ale výborně vyběhl!

V 60. minutě Dohnálek v souboji s gólmanem hostí daleko před pokutovým územím vybojoval balon a posunul jej k postranní čáře Papouškovi. Ten se pokoušel trefit opuštěnou branku, balon ale chytili obránci, kteří se stihli do branky vrátit.

V 64. minutě šel zcela sám na Acevského Dohnálek. Gólman hostí jeho pokus se štěstím vyrazil k dobíhajícímu Dortovi, s jehož dorážkou už neměl problém.

O minutu později se po rohovém kopu na hranici vápna dostal balon na kopačku Šinglárovi, jehož střelu Acevski se štěstím vyrazil!

V 69. minutě zahrozil Webster, proti němu ale opět výborně vyběhl Zlámal.

V 79. minutě přišla další šance Slovanu. Papoušek nádherně viděl po levé straně nabíhajícího Hodúra a z otočky ho uvolnil. Ten ale dlouho neměl komu nahrát, až do vápna doběhl Tomáš Janů, na jehož centr jen těsně nedosáhl Frejlach!

Poté přišla pětiminutovka, v níž postupně druhé žluté a tedy červené karty uviděli Prášil, Bílek a Hodúr. Do tohoto období se vtěsnala další vyložená šance Slovanu. Papoušek přesným centrem zleva našel na zadní tyči Frejlacha, který trestuhodně přestřelil!

Již v nastaveném čase ještě dvakrát zahrozil Holenda, jehož střely z patnácti metrů dvakrát po sobě bravurně vyrazil Zlámal. Rozhodčí odcházeli ze hřiště v obležení pořadatelů a za pískotu tribun. Fotbalisté sklidili potlesk.