FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Mladá Boleslav - FCSL 2:4

I.Gambrinus liga, 1.kolo: FK Mladá Boleslav vs. FC Slovan Liberec 2:4 (2:3)

Vstup do I.Gambrinus ligy vyšel našemu týmu na jedničku. Zejména první půle byla pro fanoušky atraktivní, padlo v ní pět branek. O tři z nich se postarali liberečtí hráči.
2:4
(2:3)
FK Mladá Boleslav: M. Miller - F. Ševinský, J. Skála, O. Švejdík, J. Rychlík - D. Brunclík, M. Matějovský, M. Sviták (34. Vít), T. Čáp (58. Holub), L. Pecka (83. Kysela) - M. Kulič
FC Slovan Liberec: M. Čech - T. Janů, P. Košťál, T. Zápotočný, P. Šinglár (80. Matula) - M. Abraham (87. Hochmeister), I. Hodúr, P. Papoušek (63. Hamouz), D. Pudil - J. Holenda
Branky: 36. Vít, 42. Švejdík - 19. Hodúr, 26. Došek, 29. Pudil, 70. Holenda ŽK: Skála, Rychlík - Hodúr, Holenda. Rozhodčí: Adámek - Filgas, Goňa.
Diváci: 5038

Úvod zápasu nabídl atraktivní, útočný fotbal, který byl ale lemován nepřesnostmi v zakončení. Střelecké impotenci dal vale v 16. minutě Došek. To zahodil doposud největší šanci zápasu. Hbitý Pudil vybojoval balon u postranní čáry, dostal se do vápna a zpětnou přihrávkou vybídl ke skórování Doška, ten ale změnu skóre odmítl.

V 17. minutě skóroval Kulič, radost jeho spoluhráčů pokazil ofsajdový praporek v ruce rozhodčího. Domácí se chvíli rozčilovali, pak ale hra pokračovala. Další gól už platil. Dlouhán Došek vyhrál v 19. minutě další z mnoha soubojů, balon sklepl na Hodúra a ten nachytal Millera střelou z 18 metrů na švestkách - 0:1.

Ve 26. minutě se spolupráce Doška s Hodúrem opakovala. Došek sklepl balon na Hodúra, ten naznačil střelu a nezištně přihrál zpět Doškovi. Náš kanonýr pak sám před brankářem nezklamal - 0:2. Temnou desetiminutovku domácího týmu završil ve 29. minutě Pudil. Došek mu poslal geniální kolmici a rozeběhnutý Pudil byl rázem sám před Millerem. Hokejovým blafákem si jej položil a pohodlně skŕoval do prázdné branky - 0:3.

V tu dobu to vypadalo s Mladou Boleslaví dost zle. A mohlo být ještě hůř, Papouškovu gólovou šanci ale zmařil Miller. Naši hráči v těch chvílích vládli trávníku, byli lehkonozí a hra se jim dařila. Náhodný gól střídajícího Víta ale vrátil Boleslav do hry. Ve 36. minutě si domácí vytvořili tlak, na jehož začátku byla standardka. Odražený balon se dostal k Vítovi (ten byl na trávníku dvě minuty), který střelou doprostřed branky zaskočil našeho brankáře. Balon prošel houfem těl ve vápně a byla sníženo - 1:3.

Ve 42. minutě byl stadion opět v euforii. Vít zahrál přímý kop, na balon si počíhal Švejdík a hlavičkou poslal balon do naší sítě - 2:3. Závěr poločasu už naši hráči přečkali bez úhony.

Do druhé půle šli naši s jasnou taktikou. Nepustit Boleslav do tlaku a pokud možno přidat gól. Hráčům se podařilo rozkouskovat hru a boleslavští fotbalisté už správné tempo nechytli. Přesto měli několik slibných příležitostí. V koncovce ale domácí selhali, nebo se vyznamenal Čech či obránci.

V 70. minutě přišla velká chvíle Holendy. A připravil mu jí opět Došek! Holenda převzal jeho kolmou přihrávku asi 30 metrů před brankou. V krátkém souboji se zbavil dvou bránících hráčů a postupoval sám na Millera, s chladnou hlavou pak pečetil na 2:4. Domácím tato branka vzala vítr z plachet. Naši hráči kontrolovali hru a krom velké šance Holuba, kterou musel likvidovat Čech, už soupeři nic nedovolili.

Vítězslav Lavička: "Věděli jsme, jak důležitý zápas nás čeká, a já si moc vážím tří bodů. Mám navíc dobrý dojem z naší hry i když zápas měl různé pasáže. Dostali jsme se rychle do jasného vedení, ale domácí dobře zareagovali. My jsme naopak byli uspokojeni. O přestávce jsme si upřesnili taktiku, spoléhali jsme na dobrou obranu a z brejku přidali další branku, která definitivně rozhodla."