FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Příbram 2:1
14.02.2015

Generálka Slovanu vyšla, Fleišman v závěru vystřelil z penalty výhru

Liberec - V posledním přípravném duelu před jarní částí sezony přivítal Slovan na stadionu U Nisy Příbram. Valentýnské odpoledne tak fotbalovým fanouškům zpestřilo utkání, na nějž měli "zamilovaní do Slovanu" vstup zdarma.
generálka, sobota 14.2.2015, 16:00, U Nisy
2:1
(1:0)
FK Viagem PříbramFK Viagem Příbram
FC Slovan Liberec: Kolář – Sus, Pimpara, Sackey, Fleišman – Djika Douglas (85. Karišik), Obročník (75. Ndiaye) – Hadaščok (90. Mudra), Pavelka "C", Frýdek – Bakoš (73. Luckassen).
FK Viagem Příbram: Boháč – Matějů, Zápotočný "C", Hájovský, Divíšek – Mareš (46. Suchan), Hnaníček, Fillo, Pilík, Krameš – Řezníček (68. Bednář).
Branky: 40. Pavelka, 87. Fleišman (pen.) - 85. Zápotočný. Rozhodčí: Poživil - Štastný, Trešlová.

V úvodních minutách byl Slovan aktivnější, územní převahu ale nedokázal dlouho proměnit v šanci. V prvním náznaku příležitosti pálil Pavelka vysoko nad, následně si starosti přidělal příbramský gólman Boháč, který Frýdkovu střelu pouze vyrazil před sebe a musel si tak poradit i s Hadaščokovou dorážkou, byl však úspěšný.

Následně se ukázali zaké hosté. Po sedmnácti minutách po standardní situaci dorážel Jakub Řezníček a poprvé rozvlnil brankovou síť, gólovou radost Středočechů ale zastavil odpískaný ofsajd. Praporek rozhodčího přerušil také akci Zápotočného, která však hlavičkoval pouze mimo.

Tempo hry nebylo v první půlhodině nijak strhující, dost možná i díky teplotě kolem nuly, která na stadionu panovala. Martin Fillo sice mohl postupovat sám na branku, Isaac Sackey se ale na pozici stopera důsledně vrátil a překazil slibnou šanci Příbrami.

Pomalu se blížila poločasová přestávka a zdálo se, že už se do kabin půjde za bezbrankového stavu. Dalekonosnou střelu Divíška dokázal Ondra Kolář parádně vytáhnout na roh, o několik okamžiků později se už však skóre měnilo. Po rychlé kombinaci se do zakončení řítil osamocený Vojtěch Hadaščok, toho ale ještě dokázal Boháč vychytat. Míč však vyrazil pouze k Davidu Pavelkovi a ten pět minut před koncem první půle hlavou dorazil do opuštěné branky.

Také vstup do druhé půle se našemu týmu vydařil lépe, než soupeři. Bakošova lehká střela směřovala přímo do náruče gólmana Boháče, kterému míč vyklouzl na rohový kop. Slovan však tuto nabídku nedokázal využít. O zakončení se z úhlu pokoušel také Vojtěch Hadaščok, mířil však pouze do boční sítě.

Po nějakou dobu se převážně bojovalo o míč ve středu hřiště. Příbram se snažila o aktivitu, za což byla odměněná další zajímavou šancí. Pilík však uvnitř vápna pouze nechal vyniknout Ondřeje Koláře. Jinak však přihlížející diváci čekali na šanci marně.

Necelou čtvrthodinu před koncem se hra začala rychle přesýpat ze strany na stranu. Sackey překazil útočné snahy Příbramských a založil protiútok, na jehož konci však Luckassena vychytal Boháč. střelecký pokus vyslal na hostující branku také David Pavelka, narazil však na pozorného Boháče.

Jen několik minut před koncem málem zahřmělo v našem pokutovém území. Fillo se ocitl zcela nehlídán a pálil po zemi pouze několik centimetrů vedle pravé tyče. Následně už ale po Bednářově přihrávce bezchybně zakončil samostatný únik Tomáš Zápotočný a bylo vyrovnáno.

Reakce však byla doslova blesková. Krátce po rozehrávce totiž zahrál ve vápně rukou Hnaníček a Jiří Fleišman nařízený pokutový kop s přehledem proměnil. Závěrečné minuty již další změnu stavu nepřinesly a Slovan tak v generálce vyhrál nad Příbramí 2:1.