FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Bohemians Praha - FCSL 2:1
30.08.2009

Gambrinus liga, 6.kolo: Bohemians Praha vs. FC Slovan Liberec 2:1 (1:1)

Lukáš Váňa
Tým trenéra Škorpila prohrál ve strahovském exilu Bohemians Praha. V utkání šel přitom Slovan do vedení, domácí ale dokázali vývoj zápasu otočit. Naši hráči nebyli horším týmem, vyrovnat ale nedokázali.
6.kolo, neděle 30.8.2009
FK Bohemians Praha FK Bohemians Praha
2:1
(1:1)
FK Bohemians Praha: J. Belaň - P. Macháček, D. Lencevič, M. Horáček, J. Heidenreich (78. T. Fenyk) - J. Dittrich, V. Andronić (46. R. Dobeš), D. Zoubek, J. Halama (60. V. Turtenwald), P. Mach - M. Kincl
FC Slovan Liberec: Z. Hauzr - T. Gebre Selassie, R. Kelić, M. Holeňák, L. Vulin (57. J. Nezmar) - B. Dočkal, L. Vácha, P. Papoušek (66. J. Ćorić), M. Gecov (74. J. Diviš), J. Liška - J. Blažek
Branky: 23. M. Kincl, 50. D. Zoubek - 18. J. Blažek. ŽK: 41. J. Halama, 70. P. Macháček, 77. M. Kincl - 30. L. Vácha, 79. J. Liška. ČK: 90. M. Kincl. Rozhodčí: Příhoda - Gallo, Kordula.

Od úvodních minut dávali naši hráči najevo, že chtějí co nejrychleji zapomenout na vyřazení z Evropské ligy. Slovan byl aktivnějším týmem a svou převahu zúročil v 18.minutě. To po levé straně utekl Liška a jeho centr nedokázal zastavit nikdo z domácích a nedosáhl na něj ani brankář Beláň. Pohodlně na míč naopak dosáhl Blažek a poslal náš tým do vedení - 0:1.

Z vedení jsme se ale neradovali dlouho. Už ve 23. minutě se po pravé straně prosadil Dittrich a zpětnou přihrávkou naše Kincla. Spolupráce dvou bývalých hráčů Slovanu přinesla vyrovnání - 1:1.

Naši hráči byli i nadále aktivní, zejména Blažek zaměstnával obranu soupeře celkem intenzivně. Dalšího gólu se ale nedočkal. Ve 38. minutě sice brankáře Beláně překonal, na brankové čáře ale za svého spoluhráče zaskočil jeden z obránců. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

V úvodu druhé půle platilo otřepané "nedáš, dostaneš". Skvěle hrající Blažek se uvolnil ve vápně a trefil tyč. Minutu na to odhlavičkoval Vulin nešťastně centr přesně na nohu Zoubka, který z voleje překonal Hauzra - 2:1.

Chvíli na to mohl vyrovnat Holeňák, Beláň ale proti jeho hlavičce vytáhl parádní zákrok. Žádná z našich akcí se až do konce utkání neujala, na Strahově jsme prohráli 2:1.