FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Příbram - FCSL 1:2
31.08.2008

Gambrinus liga, 5.kolo: 1.FK Příbram vs. FC Slovan Liberec 1:2 (0:1)

Lukáš Váňa
Slovan poprvé vyhrál venku, tři body jsme vydolovali v Příbrami. Po náročném cestování ze slovenské Žiliny tak naši hráči dokázali zmobilizovat síly a nahradit ztrátu z domácího ligového utkání s Plzní.
5.kolo, neděle 31.8.2008
FK Viagem Příbram FK Viagem Příbram
1:2
(0:1)
FC Slovan LiberecFC Slovan Liberec
FK Viagem Příbram: L. Krbeček - M. Plašil, J. Štochl, S. Nohýnek, M. Mišun (77. Pilík) - D. Huňa, L. Nechvátal, H. Blyik, P. Tomašák (74. Hloušek) - T. Borek, D. De Oliveira (46. Štochl).
FC Slovan Liberec: Hauzr - Polák (61.Radzinevičius), Holeňák, Košťál, Vulin (84.Janů) - Dočkal, Bílek, Dort (64.Dittrich), Frejlach - Nezmar, Kerič
Branky: 64. Mišun - 19. Frejlach, 69. Nezmar. ŽK: 76. Borek - 14. Nezmar, 49. Kerič, 76. Radzinevičius. Rozhodčí: Příhoda - Lhoták, Pospíšil.
Diváci: 4202

Utkání začal lépe domácí tým. Naši hráči vypadali, že mají v hlavách ještě vyřazení z Poháru UEFA, tempo hry tak diktovala Příbram. Ve 12. minutě mohl otevřít skóre De Oliveira, brankář Hauzr byl ale proti. Toto varování našemu týmu postačilo.

V 19. minutě prodloužil Nezmar hlavou na nabíhajícího Frejlacha, ten vběhl do vápna a nedal domácímu brankáři nejmeší šanci - 0:1.

Domácí inkasovaná branka zaskočila a v prvním poločase už prakticky nic nepředvedli. Gólovou pojistku mohl naopak přidat Dočkal, toho ale ve 30. minutě zblokoval obětavý Štochl.

Do druhé půle vstoupila Příbram opět aktivněji. Její touha vyrovnat byla znatelná a v 54. minutě mohla být vyslyšena. To by ale Tomašák nesměl být svou šancí překvapen a musel by zakončit.

Příbram se nicméně vyrovnání dočkala. Když už tlak domácího týmu slábl ujal se před naším vápnem balonu mladičký Mišun a svým premiérovým ligovým gólem vyrovnal - 1:1.

Domácí se ale neradovali dlouho. V 69. minutě zafungovala spolupráce našich útočníků. Nelapitelný Kerič našel dobře postaveného a důrazného Nezmara, který vrátil vedení na naši stranu - 1:2.

Příbram tentokrát poinkasované brance nezvadla. Naopak se hnala za vyrovnáním. V 85. minutě měl k němu blízko Štochl. Jeho pokus ale do sítě nepustila tyč Hauzrovy branky! Gólovou pečeť pak mohl vytáhnout i jeden z našich útočníků. Jak Nezmar tak i Kerič ale v závěrečných minutách ztroskotali na Krbečkovi. Závěr utkání jsme si pohlídali a do Liberce vezme tři důležité body.