FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Žižkov 2:1
09.05.2009

Gambrinus liga, 27.kolo: FC Slovan Liberec vs. FK Viktoria Žižkov 2:1 (0:0)

Lukáš Váňa
Naši hráči dokázali v dramatickém utkání porazit Viktorii Žižkov. Svého hosta výrazně přiblížili sestupu, sebe naopak evropským pohárům. O naší výhře rozhodl střídající útočník Jan Blažek, který se postaral o oba góly.
27.kolo, sobota 9.5.2009
2:1
(0:0)
FK Viktoria ŽižkovFK Viktoria Žižkov
FC Slovan Liberec: Zlámal - Janů, Dejmek, Košťál, Vulin - Dočkal, Holeňák, Papoušek, Liška (54.Blažek) - Nezmar (72.Smetana), Kerić (90.Gebre Selassie).
FK Viktoria Žižkov: P. Bartalský - L. Hruška, P. Besta, R. Pilař - M. Palát, J. Sabou, L. Stracený (46. Xavier), T. Procházka, Z. Koukal (60. Kolod) - P. Straka (82. Vaculík), R. Naumov.
Branky: 58. a 90. Blažek - 51.Naumov. ŽK: Liška, Dejmek - Straka, Xavier, Procházka. Rozhodčí: Kovařík - Jiřík, Wilczek.
Diváci: 4260

Zdravotní problémy nepustili do zápasu Marcela Gecova. Jan Nezmar se dal naopak do pořádku a nastoupil v základní sestavě. Na lavičce náhradníků byl poprvé po zranění připraven zasáhnout do hry Theo Gebre Selassie.

Samotné utkání začalo velmi svižně, a první gólovka na sebe nechala čekat sotva pár vteřin. Kdo jí čekal před brankou Viktorky tak musel být zklamaný. Byl to totiž brankář Zlámal kdo musel zabránit gólu. A povedlo se mu to jen za vydatné pomoci Vulina, který Zlámalem sražený balon mířící do sítě vykopl z brankové čáry. Bylo to první varování hostujícího útočníka Naumova.

Pak ale převzal taktovku do svých rukou Slovan a horko bylo před brankářem Bartalským. V 9. minutě už se pomalu z gólu radoval Košťál, který šikovně usměrnil střelu Papouška. Bartalský ale zázračně vyrazil na roh. Naši hráči se usadili na půlce soupeře a zle mu zatápěli, Viktorka ale vůbec nevypadala ustrašeně a při každé příležitosti se pokoušela o nebezpečný brejk. Naše obrana ale po úvodním zaváhání fungovala spolehlivě.

V 18. minutě nádherně vystřelil Papoušek, balon těsně minul levou spojnici branky. Z protiútoku zahrozil Straka, Zlámal byl ale na hranici vápna včas a balon důrazně odkopl i s útočníkem. Ve 35.minutě bylo před Bartalským opět pěkně horko. Pod kotel přikládal střílející Dočkal i hlavičkující Košťál. Bartlaský vše uhasil.

Podobný závar si naši hráči připravili i na 45. minutu. Ani tentokrát z toho ale nic nebylo a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

V 51. minutě byl v gólové šanci Naumov. A tentokrát se nemýlil! Stadion U Nisy na pár vteřin oněměl, to když Naumov využil Koukalovu přihrávku a poslal hosty do vedení - 0:1. Kdo ale rozhodně neoněměl byla naše lavička. Ta udělala okamžitě rozhodnutí, které zásadně ovlivnilo vývoj duelu. Na hřiště vběhl Blažek ...

V 56.minutě se opakoval souboj Naumov, Zlámal. Tentokrát z něj vyšel vítězně nás brankář. V 58. minutě přihlížel stadion jedné velké premiéře. Blažek se pověsil do vzduchu a hlavou uklidil krásný pas od Tomáše Janů do branky. Bylo to poprvé v kariéře co Blažek skóroval hlavou - 1:1.

V 78. minutě stadion bouřil. Hostující Pilař ve vápně láskyplně objímal Keriće tak dlouho až ho sundal k zemi. Rozhodčí rozpažil. Fanouškům se jistě vybavil několik týdnů starý souboj s Ostravou, kdy nám rozhodčí upřel dva pokutové kopy. Tentokrát jsme ale litovat nemuseli. V 90. minutě se totiž nádhernou individuální akcí prosadil Blažek a rozhodl o tříbodovém zisku našeho týmu. Žižkov jsme porazili 2:1.