FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Mladá Boleslav 2:1
18.03.2012

Gambrinus liga, 20. kolo: FC Slovan Liberec vs. FK Mladá Boleslav 2:1 (0:1)

Michal Vít
V rámci 20. kola Gambrinus ligy jsme v souboji o pohárové příčky porazili díky úžasnému závěru Mladou Boleslav v poměru 2:1. Přitom vše nasvědčovalo tomu, že nám hosté oplatí porážku z podzimní části sezóny. Po prvním poločase totiž vedli 1:0 a ve druhé půli nepouštěli Slovan do šancí. V hektickém závěru však naši hráči nejprve silou vůle vyrovnali a senzační obrat nakonec dokonal Bosančič.
20.kolo, sobota 10.3.2012, 16:00
2:1
(0:1)
FK Mladá BoleslavFK Mladá Boleslav
FC Slovan Liberec: D. Bičík - T. Gebre Selassie, R. Kelić (79. M. Bosančić), J. Polák, J. Fleišman - J. Šural, L. Vácha, T. Janů (64. V. Hadaščok), M. Breznaník - J. Štajner, M. Rabušic (79. Z. Musiol).
FK Mladá Boleslav: M. Miller - V. Kalina, T. Janíček, V. Dimitrovski, R. Šírl - J. Ščuk, O. Kúdela, O. Zahustel, M. Kulič (90. I. Táborský), M. Fillo (61. J. Štohanzl) - J. Chramosta (69. J. Mareš).
Branky: 90. Gebre Selassie, 90. Bosančić – 30. Kúdela. ŽK: Šírl, Kulič, Ščuk, Mareš, Kúdela (všichni MBL). Rozhodčí: Paták - Gallo, Jiřík, Bílek.
Diváci: 4358

Trenéři pro zápas s Boleslaví museli udělat vynucené změny v základní sestavě a to na místech obou stoperů. Nezmarovi vystavily stopku čtyři žluté karty a Karišik nestihl doléčit naražené koleno, které si poranil v minulém ligovém utkání v Teplicích. Ofenzivu soupeře tak na místech stoperů brzdili Kelič s Polákem.

V samotném zápase bylo hned od úvodních minut patrné, že oba týmy chtějí vycházet ze zabezpečené obrany. Po počátečním oťukávání tak v pokutovém území začalo být rušno až od 20. minuty. Nejprve se v ofenzivě činili naši hráči, kteří si vypracovali tři příležitosti během tří minut. Tvrdou střelu Váchy z 25 metrů však vytáhl Miller, stejně jako zachránil hosty před samostatným únikem Rabušice, kterému vystihl střelu mířenou mezi nohy. Aby toho nebylo málo, zahodili jsme i třetí vyloženou příležitost, když centr Šurala z pravé strany našel na malém vápně osamoceného Štajnera, který se snažil placírkou míč umístit k tyči, bohužel ale trefil pouze hostujícího gólmana. Nedáš, dostaneš. Ve 30. minutě šli po první vážnější příležitosti do vedení hosté. Po přihrávce Chramosty se ve vápně dostal k míči Zahustel, svou střelu sice netrefil ideálně, ale z dorážky ho úspěšně podpořil Kúdela - 0:1. Slovan na úvodní branku rychle zareagovat nedokázal. I přesto jsme ale ještě na konci první půle mohli vyrovnat. Po vykombinování obranného bloku soupeře vletěl do vápna z levé strany Breznaník, jeho střelu však Miller opět stačil vytáhnout. Do šaten tak šli naši hráči za nepříznivého stavu.

Do druhého poločasu vstoupila Boleslav s cílem kouskovat hru. Tato taktika se soupeři dařila na výbornou a hosté tak Slovan vůbec nepouštěli do svého vápna. Naopak sami zahrozili po dvou rohových kopech, po kterých ale hlavičky Janíčka ani Zahustela mezi tři tyče nezamířily. Velká šance na vyrovnání přišla v 78. minutě. Rabušic běžel stejně jako v prvním poločase osamocený na Millera, ale zakončení opět nezvládl. Po této šanci stáhli trenéři ze hřiště Keliče a posílili ofenzivu Bosančičem. Vabank s jedním stoperem se nám málem nevyplatil hned vzápětí, kdy Marešův lob Bičík konečky prstů vytěsnil a z úhlu poté trefil Kúdela z dorážky pravou tyč. Hosté hrozili z brejků i nadále, protože Slovanu se nedařilo dostat míč před branku soupeře a navíc naši hráči měli příliš nevydařených přihrávek. Vše tak již směřovalo k vítězství Středočechů. Ve druhé minutě nastavení se však do odraženého balónu opřel z 22 metrů Gebre a na jeho křižnou střelu byl Miller krátký - 1:1. Hosté v tu chvíli byli psychicky dole, což vycítili i fanoušci a hnali Slovan hned po rozehrání do zakončení. K tomu se v 93. minutě dostal Bosančič a zpoza vápna fantastickou střelou nedal gólmanovi šanci - 2:1. Hosté ještě měli šanci vyrovnat z posledního rohového kopu. Ten jsme však ubránili a po neuvěřitelném obratu jsme tak tento klíčový duel o evropské poháry vyhráli a odskočili Boleslavi na šest bodů.