FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Sparta 1:2
25.10.2010

Gambrinus liga, 13. kolo: FC Slovan Liberec vs. AC Sparta Praha 1:2 (1:0)

Klub
Liberec - V dohrávce 13. kola Gambrinus ligy podlehl Stadion U Nisy Spartě 1:2. Pražané v Liberci zvítězili po šesti letech. Dlouho to vypadalo, že se tato série bude prodlužovat. Sparta hrála velice špatně a hráči Severočechů ji do ničeho nepouštěli. Sami poté pořádali útočné výpady na Blažkovu branku a jeden takový i proměnili. Sparta v závěru zvýšila obrátky a dvěma góly skóre otočila.
13.kolo, pondělí 25.10.2010, STADION U NISY, LIBEREC
1:2
(1:0)
AC Sparta PrahaAC Sparta Praha
FC Slovan Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Holeňák (90. Vulin) Kelič, Fleišman - Vácha, Bosančič (73. Papoušek), Gecov, Breznaník - Nezmar (84. Dejmek), Kerič.
AC Sparta Praha: Blažek - Adiaba (65. Matějovský), Řepka, Brabec, Pamič - Sionko (71. Kweuke), Vacek, Kladrubský, Kucka - Wilfried, Kadlec (85. Podaný).
Branky: 40. Nezmar - 83. Kweuke, 88. Wilfried. ŽK: 45. Vácha (LIB) - 72. Kucka (SPA). Rozhodčí: Jech - Koval, Marek - Mikel.
Diváci: 5350

Slovan se v rámci tohoto zápasu již popáté zapojil celoevropského akčního týdne proti rasismu a diskriminaci pořádaného organizací Football Against Racism in Europe (FARE). Této akce, která se i s podporou ze strany UEFA koná po celé Evropě pravidelně v druhé polovině října, se účastníme jako jeden z mála českých fotbalových klubů. Aktivita v rámci této akce vzešla z řad našich fanoušků. Klub se k jejich iniciativě ochotně přidává a při nástupu na hřiště tak naši hráči oblékli speciální trička s potiskem k akci FARE. Trikot si bohužel nemohl vyzkoušet Štajner. Náš klíčový záložník totiž pro trest za čtyři žluté karty usedl pouze na tribunu. Na jeho místo v sestavě tak trenéři zařadili Bosančiče.

Samotné utkání začal Slovan dobře a hned v 5. minutě si připsal první příležitost. Váchův centr z pravé strany našel na zadní tyči zcela volného Breznaníka, který však branku zbrkle přestřelil. Hra se poté uklidnila a fanoušci na obou stranách se v této pasáži bohužel převážně nudili. První střela na branku totiž přišla až ve 24. minutě. Jejím autorem byl hostující Vacek, když zpoza vápna prověřil Bičíka. Pražané se do útoku nehrnuli, a tak iniciativu převzal Slovan. Odměna naší útočné aktivity přišla ve 40. minutě. Tvrdou střelu Keriče Blažek podcenil a vyrazil jí pouze do břevna, odražený míč pak bez potíží umístil do sítě Nezmar - 1:0. O poločasové přestávce nás tak hřálo u srdce jednogólové vedení.

Do druhého poločasu vstoupila Sparta daleko aktivněji a od úvodu se snažila dobývat naše pokutové území. Obranná činnost Slovanu však působila téměř bezchybně. V 55. minutě jsme pak skóre mohli navýšit. Kerič vymyslel parádní uličku na rozeběhnutého Breznaníka, který utíkal sám na Blažka. Tváří v tvář hostujícímu gólmanovi však neuspěl. Blažek jeho ránu vykryl. Další povedené akce Slovanu na sebe nenechaly dlouho čekat. Problém však byl zamířit mezi tři tyče. V 66. minutě se to nepovedlo ani na druhé straně Wilfriedovi. Jeho ráně z hranice velkého vápna však moc nechybělo. Střelecky aktivní byl i o čtyři minuty později Vacek. Bičík mu však jeho střelu zlikvidoval efektivní robinzonádou. V 83. minutě se Sparta dočkala vyrovnání. Dlouhý centr ze středu hřiště mířil na zadní tyč, kde se ze shrumáže prosadil nadvakrát Kweuke - 1:1.

Slovan ihned po rozehrávce mohl znovu jít do vedení. Střelu Keriče však Blažek zlikvidoval. Hosté nakonec toužili po třech bodech více a po výstavní střele Wilfrieda z 88. minuty se dostali do vedení - 1:2. Nadějný závěrečný útok nám pak překazil hostující fanoušek, který vnikl na hřiště. Spartu jsme tak nechali U Nisy vyhrát po šesti letech. Vzhledem k mdlému výkonu hostů je to velká škoda.