FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Bohemians 1905 - FCSL 0:1
01.11.2009

Gambrinus liga, 13.kolo: Bohemians 1905 vs. FC Slovan Liberec 0:1 (0:0)

Lukáš Váňa
Produktivní útočník Honza Blažek rozhodl o našem tříbodovém zisku. Ve druhé polovině si pohrál s obranou Bohemians 1905 a vstřelil vítězný gól. Byla to už jeho třetí trefa do sítě klokanů. Dvěma předchozími góly Blažek rozhodl o našem postupu v domácím poháru.
13.kolo, neděle 1.11.2009
Bohemians Praha 1905 Bohemians Praha 1905
0:1
(0:0)
Bohemians Praha 1905: R. Sňozík - J. Jindříšek, P. Lukáš, M. Nikl, J. Rychlík - J. Růžička (64. D. Slezák), J. Štohanzl, I. Hašek (79. M. Dian), F. Róth - L. Hartig (71. A. Ibragimov), M. Škoda
FC Slovan Liberec: Z. Hauzr - T. Gebre Selassie, R. Kelić, M. Holeňák, T. Janů - B. Dočkal, L. Vácha, M. Bosančić (80. J. Ćorić), P. Papoušek (66. A. Kerić) - T. Krbeček, J. Blažek (90. J. Nezmar)
Branky: 69. J. Blažek. ŽK: 56. M. Škoda - 43. M. Bosančić. Rozhodčí: Franěk - Pelikán, Dobrovolný.
Diváci: 5847

Náš tým nastoupil ve stejné sestavě jako ve středu k odvetě osmifinále domácího poháru. To domácí postavili z půlky jiné mužstvo.

V mrazivém počasí měl první příležitost na své kopačce Vácha, jeho rána ale mezi tyče nemířila. První brankovou příležitost zápasu měli domácí. Při hlavičce domácího útočníka Škody se ale skvěle předvedl Hauzr a míč mířící k tyči vyrazil na roh. V 9. minutě předvedli domácí hráči rychlý brejk, na jeho konci ale byla slaboučká Škodova střela.

V 15. minutě viděli diváci v Ďolíčku asi největší šanci první půle. Naše obrana chybovala a balon se dostal až ke zcela volnému Škodovi. Ten ale tváří v tvář našemu brankáři fatálně selhal a z jasné pozice branku vůbec netrefil! Chvíli poté ještě Bohemka vyrobila před naší brankou závar, ten jsme ale úspěšně přežili.

V následujících minutách se nám podařilo vyrovnat hru a postupně jsme se i usadili před domácím vápnem. Tam jsme ale příliš nebezpeční nebyli. Ve 25. minutě po hezké kombinaci střílel Dočkal, branku ale o metr minul. Ve 29. minutě utekl po pravé straně Blažek, jeho centr před branku ale srazil obránce na roh.

Ve 35. minutě se po delší době dostali do šance domácí, Róthův pokus ale zastavil připravený Hauzr. Ve 41. minutě se podobně vedlo z přímého kopu Jindříškovi. Poločas tak skončil bez branek.

Ve druhé půli se dlouho hrálo bez vážnějších šancí, domácí ale postupně získávali převahu. Ta ale končila před vápnem, které pozorně střežila naše bránící čtveřice. Největší šanci měl v 64. minutě hlavičkující Škoda, i tentokrát ale na Hauzra nevyzrál. V době kdy převaha domácího týmu začala narůstat udeřil náš tým. V 69. minutě ukázal Blažek svou fotbalovou genialitu. Utekl po levé straně až k brankové čáře, odskočil si od obránců zpět na hranici vápna z jehož rohu krásnou technickou střelou otevřel skóre – 0:1.

V 71. minutě přiťukl Blažek patou míč na rozeběhnutého Dočkala, jeho ránu vyrazil Sňozík na roh. Ten domácí ubránili.

V 83. minutě už domácí zadáci nevydrželi exhibiční Blažkovy kličky a brutálně ho faulovali. Následný přímý kop znamenal závar v domácím vápně, který zakončil krásnou bombou Ćorić. Sňozík byl ale připraven.

V 90. minutě jsme mohli přidat druhý gól. Závar před Sňozíkovou brankou ale pojistkou neskončil. Přesto jsme z Ďolíčku odjížděli spokojeni.