FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Debrecen - FCSL 3:4
13.01.2007

Fortuna Víkend šampionů, Debreceni VSC vs. Slovan 3:4 (2:3)

Lukáš Váňa
Naši hráči nastoupili k poslednímu utkání ve skupině. Soupeřem našeho celku byl maďarský mistr Debreceni VSC. Vítězství našemu týmu zajistilo postup do zítřejšího semifinále. V něm nastoupíme ve 12:20 proti slovenskému týmu MFK Ružomberok, vítězi skupiny B.
ForV, sobota 13.1.2007
Debreceni VSC Debreceni VSC
3:4
(2:3)

Ve 3. minutě poslal náš tým do vedení krásnou střelou Holenda 0:1. Už v 5. minutě bylo ale srovnáno, hezkou kombinaci soupeře zakončil střelec Sándor 1:1.

V 11. minutě se nádherně z voleje trefil Pudil 1:2, naši zúročili solidní tlak, kdy soupeře nepouštěli dlouhé minuty z jeho půlky.

Ve 13. minutě využili naši hráči přesilovku, kterou rozhodčí nařídil za faul na Šinglára. Už po pár vteřinách hry skončila za zády maďarského brankáře dvakrát tečovaná střela Papouška 1:3.

Těsně před koncem druhé půle snížil náš náskok Zoltán Kiss, který využil narážečky o mantinel 2:3. Tímto výsledkem skončil i druhý poločas.

V 5. minutě druhé půle se k velké radosti zaplněné haly dočkal Debrecin vyrovnání, postaral se o něj Zsolnai. Pražští fanoušci celý zápas raději fandili maďarskému týmu než Slovanu...

Celý poločas se hrál na branku maďarského týmu, ten však velmi pozorně bránil. Až v závěru udělal chybu, rozhodčí je poslal do oslabení, které v 15. minutě zužitkoval Košťál 4:3. Naši hráči postupují do semifinále z druhého místa.

Sestava Slovanu: v brance je Zbyněk Hauzr, v poli se střídají Holenda, Papoušek, Šinglár, Pudil, Košťál, Liška, Hamouz, Brezinský, Pospěch, Ančic a Hodúr.