FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Slavia 5:0
18.09.2016

Fantazie! Juniorka rozstřílela Slavii 5:0

Kryštof Rossmann
Liberec - Výborným výkonem se prezentovali junioři Slovanu v rámci 7. kola nejvyšší soutěže. Slavii přehráli 5:0, díky čemuž se právě na pražský celek bodově dotáhli.
7.kolo, neděle 18.9.2016
FC Slovan Liberec FC Slovan Liberec
5:0
(2:0)
SK Slavia PrahaSK Slavia Praha
FC Slovan Liberec: Porcal – Heppner, Šustr (K), Pospíšil (46. Prokš), Čuřík – Lesniak (78. Kazda), Bláha (64. Doležal), Barac, Šulc – Dudek (73. Šustek), Kurzeněv (69. Micovčák)
SK Slavia Praha: Řehák – Žárský, Železník (64. Sulík), Broukal (K), Veselý (29. Gilian), Badocha, Král, Vavrouš, Fialka, Souček (64. Vávra), Schulz
Branky: 4. Šulc, 25. Barac, 55. Lesniak, 60. Heppner, 73. Micovčák. Rozhodčí: Ginzel – Vodrážka, Vít. ŽK: 38. Badocha 54. Fialka (oba SLA). Diváci: 80.

Slovan zažil začátek jako z říše snů, již po čtyřech minutách se Jan Šulc uvolnil na levé straně, krásnou zasekávačkou se zbavil obránce a nechytatelnou ranou k bližší tyči propálil Řeháka. Na začátku duelu byla přeci jen na obou stranách vidět nervozita, ale ta s postupem času z podmáčeného trávníku vymizela. O následující střelecké pokusy se postarali Lesniak se Součkem, nicméně oba minuli.

V pětadvacáté minutě připravil výbornou střeleckou pozici Jakubu Baracovi aktivní Šulc a naše mužstvo rázem vedlo o dvě branky. Zanedlouho však mohli Slavisté odpovědět, po faulu na Veselého byl totiž nařízen pokutový kop. Míč si postavil Lukáš Železník, který se snažil Porcala překvapit střelou doprostřed branky. Liberecký brankář se ale nenechal rozhodit a ránu vyrazil.

Lukáš Železník si mohl spravit náladu o chvíli později, nicméně ve stoprocentní šanci promáchl. V závěru poločasu ještě přišla série rohových kopů. Vzhledem k tomu, že žádný nebyl proměněn, se do kabin oba celky rozcházely za neměnného stavu. Hra pokračovala ve vysokém tempu i po přestávce, do úniku se řítil Kurzeněv, nicméně jeden z obránců ho doběhl a pěkným zákrokem o příležitost připravil.

Poté však přišla chvíle Filipa Lesniaka. Ten z trestného kopu excelentní ranou zvedl domácí příznivce ze sedadel. To navíc nebylo ze strany našeho mužstva vše, zanedlouho se uvolnil na levé straně Petr Heppner. Nejprve se rozmýšlel, komu má míč naservírovat, ale poté zvolil střelu a překonal Řeháka.

Slovan byl při chuti, což vyústilo v pátou branku. Erik Micovčák pobyl na hřišti sotva čtyři minuty a po krásném pasu Heppnera technickou ranou o tyč překonal v úniku Řeháka. Následně se do hry podívali i poslední dva hráči na střídání. Liberečané v čele s Porcalem ubránili své vysoké vedení bez inkasované branky a po vysoké výhře berou zasloužené tři body!