FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Freiburg - FCSL 2:2
19.09.2013

Evropská liga: SC Freiburg vs. FC Slovan Liberec 2:2 (2:0)

Lukáš Váňa
Čtyři góly, dvě červené karty i další gólové šance. To vše bylo k vidění ve Freiburgu, kde Slovan vstoupil do Evropské ligy. Náš tým opět potvrdil, že skvěle zvládá druhé poločasy.
sk. H, čtvrtek 19.9.2013, 21:05
SC Freiburg (Něm.) SC Freiburg (Něm.)
2:2
(2:0)
FC Slovan LiberecFC Slovan Liberec
SC Freiburg (Něm.): Bauman - Sorg, Krmaš, Ginter, Günter - Fernandes, Schuster, Schmid, Mehmedi (89. Coquelin), Kerk (66. Guédé) - Hanke (79. Freis)
FC Slovan Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Kelić, Fleišman - Sackey (62. Kalitvincev), Rybalka - Delarge, Pavelka, Frýdek (46. Šural) - Rabušic
Branky: 23. Schuster (p), 35. Mehmedi - 67. Kalitvincev, 74. Rabušic Rozhodčí: Balaj – Gheorghe, Artene (všichni Rumusko), ŽK: 41. Schuster, 75. Guédé - 20. Kušnír, 32. Rybalka, 42. Kelić, 68. Rabušic, ČK: 77. Guédé - 90. Rybalka

Slovan nastoupil ve Freiburgu v modrých dresech. Úvodní šance patřila německému týmu, domácí útočník ale hlavičkou naší branku neohrozil.

Další minuty patřily Slovanu. Naši hráči se usadili před vápnem domácích, vynutili si i rohový kop. Nebezpeční ale nebyli. V 6. minutě se domácím vydařila narážečka ve středu hřiště. Proti střela Schmida ale Kovář zasahovat nemusel.

V 9. minutě už byli domácí velmi nebezpeční. Do našeho odkrytého vápna se po pravé straně vydal Sorg, jeho zakončení z malého vápna naštěstí zblokoval Fleišman. I následný roh "smrděl". V našem vápně byl úplně zapomenutý Schmid, branku ale naštěstí přestřelil.

Ve 12. minutě odpověděl střelou Rabušic, brankář Freiburgu s ní ale neměl problémy. O minutu později střílel tvrdě Ginter, naštěstí mu chyběla přesnost. V 16. minutě hlavičkoval nebezpečně Mehmedi, Kovář byl ale u tyče včas.

Ve 23. minutě se domácí dostali do vedení, a to velmi lacino. Kušnír zakládal brejk a přišel o balón, při návratu pak po kontaktu s ním spadl jeden z německých hráčů. Pokud to byl faul, tak ale nejspíš ještě před pokutovým územím. Každopádně sudí odpískal penaltu, kterou domácí Schuster s přehledem proměnil - 1:0.

Po půlhodině hry měl Slovan první gólovou šanci. Pavelka vyslal do levé strany Rabušice, jeho přetažený centr na zadní tyč našel přesně Delarge, ten ale v gólové šanci rozvlnil jen boční síť. Místo vyrovnání ale přišel další gól v naší síti. Ve 35. minutě zakončil individuální akci Mehmedi střelou ze 20 metrů, jeho rána našeho brankáře zaskočila a i přesto, že míč vyrážel, skončil za jeho zády - 2:0.

Další minuty nabídly vyrovnaný fotbal. Slovan za soupeřem v prvním poločase nezaostával, přesto prohrával po poločase o dva góly. Ve 43. minutě ještě zahrozil dalekonosnou ránou Kerk, Kovář se ale tentokrát zaskočit nenechal. poločas tak skončil 2:0.

Úvod druhé půle byl na šance chudý. Za zmínku stojí ta, do které se v 56. minutě dostal Delarge. Naložil s ní ale darebně a brankáře domácích neohrozil. V 67. minutě pak udeřil blesk z čistého nebe. Slovan kopal rohový kop, odhlavičkovaný míč mimo vápno uzmul Fleišman, posunul ho na Kalitvinceva, který z nějakých 30 metrů napřáhl levačku a tvrdě vypálil. Brankář Bauman chtěl míc vyboxovat, balón mu ale rukavice jen lehce lízl a skončil v brance - 2:1.

V 74. minutě Slovan vyrovnal! Neatakovaný Mehmedi vyrobil málo vídanou hrubku a na vlastním velkém vápně uvolnil našeho útočníka. Rabušic se ocitl sám před brankářem, šancí se nenechal zaskočit a vyrovnal - 2:2. V 77. minutě mohl, a měl jít Slovan do vedení. Fleišman kopal přímý kop, Rabušic těsně před brankářem míč tečoval, ten ho reflexivně vyrazil míč jen na kopačky našeho útočníka, ten ale v běhu z metru trefil jen tyč! Velká škoda! O minutu později byl navíc vyloučen domácí Guédé, který v rozmezí snad tří minut zahrál dvakrát úmyslně rukou.

V dalších minutách měl Slovan více ze hry, několik centrů směřujících do vápna bylo nebezpečných, ale neudeřili jsme z nich. V poslední minutě řádné hrací doby se srovnaly síly na trávníku. Po druhé žluté kartě zápas skončil pro Rybalku. A jeho faul mohl mít pro Slovan ještě horší následky. Centr do našeho vápna propadl až před volného Krmaše, který ale v gólové šanci své krajany nepopravil. Slovan veze z Německa bod za remízu 2:2.