FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Slovácko 1:1
07.12.2020

Domácí zápas se Slováckem dohrávaly oba celky v deseti, skončil remízou 1:1

Ondřej Marko
Liberec – Na stadion U Nisy zavítalo 1. FC Slovácko, se kterým jsme doma nikdy v historii neprohráli a na tom se nic nezměnilo ani dnes. V prvním poločase fauloval ve vápně Daníček Matouška, za což dostal červenou kartu. Následnou penaltu proměnil Rabušic. Krátce po začátku druhé části dostal Kačaraba druhou žlutou kartu a o chvíli později vyrovnal po rohu Reinberk. Zápas skončil 1:1.
10.kolo, pondělí 7.12.2020, 18:00, U Nisy
1:1
(1:0)
1.FC Slovácko1.FC Slovácko
FC Slovan Liberec:

Nguyen – Fukala, Chaluš, Kačaraba, Mikula – Sadílek, Hromada (75. Beran) – Matoušek (75. Júsuf), Nešický (60. Jugas), Pešek (67. Koscelník) – Rabušic (60. Rondić)

Náhradníci: Knobloch – Jugas, Koscelník, Mara, Beran, Rondić, Júsuf

1.FC Slovácko:

Bajza – Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiška – Havlík, Daníček – Petržela (71. Jurečka), Sadílek, Navrátil – Kliment (74. Kubala)

Náhradníci: Nemrava – Hellebrand, Jurečka, Kohút, Kubala, Šimko, Tomič

Branky: 23. Rabušic – 59. Reinberk

Žluté karty: 17. Rabušic, 34. Sadílek, 51. Kačaraba, 60. Hromada – 31. Kadlec, 48. Kalabiška

Červené karty: 55. Kačaraba – 22. Daníček

Rozhodčí: Rejžek – Mojžíš, Bureš

Za první šancí utkání stálo Slovácko, kdy po špatné rozehrávce se ke střele dostal Navrátil. Avšak trefil pouze Nguyena, který si dobře a včas vyběhl. Z ničeho nic si náš tým vypracoval krásnou akci, která byla zakončena střelou Matouška z šestnáctky. Liberecký záložník trefil břevno, byl však očividně tahán za dres obráncem Slovácka. Rozhodčí přezkoumal akci na videu a nakonec odpískal penaltu a Daníček dostal červenou kartu. Exekuce penalty se ujal Michael Rabušic, který nezaváhal a pokutový kop zkušeně proměnil obloučkem do prostředku brány.

Po obdržené brance se Slovácko snažilo o nátlak. Moravský klub se však dostal pouze k dlouhým nepřesným centrům a na hranici pokutového území zkusil své štěstí Petržela. Jeho razantní střela ale mířila velmi vysoko nad libereckou branku. V závěru první půle si ovšem hosté vypracovali obrovskou šanci. Ve vápně chybělo Kalabiškovi pouhých pár centimetrů, aby zavěsil skvělý centr Reinberka. Krátce poté Rabušic hlavičkoval po centru z pravé strany, avšak z velmi těžké pozice letěla jeho rána daleko od levé tyče.

Hned v první minutě druhé části se do obrovské šance dostal Pešek, který byl vyslán do vápna přihrávkou Sadílka. Došel sám před brankáře, ale s jeho ránou z velmi ostrého úhlu si brankář Bajza zkušeně poradil. Ve velmi rychlém sledu dostal Kačaraba dvě žluté karty, v 51. a 55. minutě, Slovan tedy musel dohrávat zápas také v deseti hráčích. Netrvalo dlouho a Slovácko se při absenci našeho stopera dostalo do velké šance, kterou Fukala odvrátil na roh. Následného rozehrání se ujal Havlík a hlavičkou proměnil ve vápně osamocený Petr Reinberk.

Odpověď na branku Slovácka se pokusil najít Rondić, který mohl vstřelit svůj první gól ve FORTUNA:LIZE. V době přihrávky bohužel však byl v ofsajdovém postavení a branka tedy neplatila. Následující minuty postrádala hra prakticky jakékoli větší šance, hrálo se velmi bojovně. Zlomem mohla být akce Berana a Koscelníka, po jehož velmi přesném centru se dostal ke střele Rondić. Bohužel trefil pouze pravou část brankové konstrukce. Zbytek utkání už žádné drama nepřinesl, zápas skončil tedy 1:1 a domácí neporazitelnost proti Slovácku stále trvá.

Pavel Hoftych (trenér Liberce): „My jsme věděli, že nás čeká těžké utkání. Slovácko hraje v určitých úsecích stejný fotbal, jako my. Hraje soubojově, má hru založenou na důrazu a rychlém přesunu do útoku. Od začátku to byla taková válka. My jsme šli do vedení po důrazném převzetí míče Matouškem a následné proměněné penaltě Rabušicem. V tu chvíli jsme měli zápas velmi dobře rozehraný. O poločase jsme věděli, že nás dál čeká těžký boj proti deseti. Chtěli jsme krátce po půli střídáním Berana a Rondiće přinést dopředu energii. Bohužel v době, kdy jsme čekali na přerušení hry soupeře, abychom mohli vystřídat, tak nás bohužel trochu potopil Taras Kačaraba svým nesmyslným faulem. Stalo se to v okamžiku, kdy už měl žlutou kartu a věděl, že rozhodčí měl přísný metr. I přes to fauloval v prostoru, kde se nic nerozhodovalo. Na rozdíl od minulé hry v Gentu, kde hrál výborně, dneska týmu příliš nepomohl. Poté jsme inkasovali rychlou branku v době, než jsme stihli dostřídat Jugase, kdy nám chyběl jeden hlavičkář. Řekl bych, že jsme poté do konce utkání byli lepším mužstvem. Měli jsme více šancí, dali jsme i branku, bohužel to bylo z těsného ofsajdu. Pak jsme ještě trefili tyčku. S tím, že soupeř udělal chybu faulujícím Daníčkem a my jsme udělali chybu faulujícím Kačarabou, tak skončil zápas asi zaslouženou remízou. Škoda, že za stavu 1:0 neproměnil Pešek svou šanci, to by asi zlomilo utkání na naši stranu. Nejvíce nás mrzí, že v okamžiku, kdy jsme chtěli střídat na podporu ofenzivy, jsme šli do deseti.“

Martin Svědík (trenér Slovácka): „Musím říct, že jsme kromě vyloučení vstoupili do utkání velice dobře. Myslím si, že v první půli jsme byli lepším týmem, i když jsme hráli v deseti. Měli jsme dvě šance, které jsme však bohužel neproměnili. Jak jsem již předeslal, samozřejmě nás zbrzdilo vyloučení, protože z něj byla ještě také penalta. Od Daníčka to byla hloupost, tohle prostě nemůžeme udělat. Nejdříve jsme si nepřikryli prostor a pak následně takto faulujeme. To neplatí pouze pro dnešní zápas, ale i pro další. Teď jsou utkání rychle za sebou a přítomnost Daníčka je pro mužstvo důležitá. Ve druhém poločase jsme opět začali aktivně, díky tomu jsme i soupeře donutili dvakrát faulovat. Kačaraba se tím nechal vyloučit a síly se tím vyrovnaly. Potom jsme už však nebyli v šestnáctce tak nebezpeční. Někdy jsme řešili situace špatně, že jsme například nevystřelili. Naopak Liberec měl dvě takové velké šance, tyčku a gól z ofsajdu. Bylo to opět z brejkových situací, což jsme věděli, že je v nich Liberec silný. Kluky musím pochválit, že zápas v deseti nezabalili, ale chtěli hrát dál kombinačně a soupeře přehrávali. Co se týče střídajících hráčů, tak doufám, že v příštích zápasech podají lepší výkony.