FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Zlín 0:0
20.02.2017

Bod na úvod. Slovan se se Zlínem rozešel bez branek

Liberec - Dlouhé čekání na start jarní části sezony v pondělí od 17 hodin skončilo. Na trávník stadionu U Nisy vyběhl Zlín, který si chtěl dobrou formu z podzimu přenést také do druhé poloviny sezony. Náš tým však nehodlal na úvod jara klopýtnout. Utkání nakonec přineslo řadu velkých šancí, gólu se však diváci nedočkali.
17.kolo, pondělí 20.2.2017, 17:00, U Nisy
0:0
(0:0)
FC ZlínFC Zlín
FC Slovan Liberec: Dúbravka – Coufal (C), Kúdela, Latka, Mikula – Ekpai (81. Bartošák), Souček, Breite, Bartl (75. Baroš) – Potočný, Voltr (86. Ševčík).
FC Zlín: S. Dostál – Pazdera, Jugas (C), Matejov, Gajič – V. Vukadinovič, Traoré, Živulić, Štípek (73. Kopečný) – Fantiš (71. Holík), Diop.
Rozhodčí: Královec - Myška, Arnošt. ŽK: 90. Souček - 26. Fantiš.
Diváci: 1992

Zápas začal velmi vyrovnanou hrou. Ani jeden z celků nechtěl udělat chybu, míč se pohyboval především kolem půlicí čáry. Když už se Fantiš v deváté minutě odhodlal ke střele, úmysly mu překazil Vladimír Coufal, který jeho pokus zastavil. Ani zlínská standardní situace po zhruba čtvrthodině hry žádné nebezpečí neznamenala.

O první zajímavou akci se tak postaral Slovan. Po vybojování míče zpoza vápna tvrdě pálil Voltr, Souček však stál na svém místě a střelu ztlumil. Další šance dlouho nepřicházely. Bartl se sice snažil najít centrem Ekpaie, přehnal to však s razancí a míč skončil v zámezí.

Až po více než půlhodině hry se do míče opřel z dálky Diop, jeho tvrdá rána však mířila několik metrů nad břevno. Mnohem blíže brance byl o chvíli později Fantiš, který z první pálil za malým vápnem, Dúbravka však skvělým zákrokem Slovan podržel a vyrazil míč do bezpečí. Slovan už Dostála neohrozil, do kabin se tak šlo bez branek.

Po změně stran se to pokoušel změnit tvrdou ranou Potočný, Dostál však balon vyrazil na roh. Ten už žádné další ohrožení branky Zlína neznamenal. Slovan si postupně začal vytvářet převahu a hrálo se tak především na polovině hostujícího celku.

Přesto uměli z protiútoku zahrozit také hosté. Po stíleném centru propadl míč na vzdálenější tyči k Štípkovi, jeho střela ale nebyla vůbec přesná a Dúbravka mohl zůstat v klidu. Mnohem nebezpečněji si na druhé straně hlavičkou zblízka počínal Voltr, Dostál však stihl na poslední chvíli vyrazit míč mimo brankový prostor.

Tlak kolem zlínské branky se postupně zvyšoval. Po jednom závaru pálil přes hlavu nebezpečně Ekpai, těsně však minul pravou tyč. Nakonec se i přes několik dalších náznaků ani jeden tým neprosadil a utkání tedy skončilo bez branek.

Jindřich Trpišovský (trenér Liberce): "Bylo to klasické první utkání po zimní pauze, kdy jde oběma týmům o hodně a nikdo nechce udělat chybu. První půle byla čekáním na to, co se stane. Kromě jedné akce byla bez vyložené šance. Bylo to asi způsobené zaprvé hrou Zlína a zadruhé složitým terénem. Po změně stran byl náš výkon lepší, měli jsme dvě dobré šance, které jsme bohužel neproměnili. Remíza 0:0 je pro nás zklamáním, chtěli jsme doma vyhrát. Oboustranně to byl nudný zápas, pro diváky nejhorší možný fotbalový výsledek. Spokojeni jsme s hrou defenzivy, v novém složení jsme Zlín kromě jedné šance do ničeho nepustili a hráli jsme dozadu pozorně. Výkon byl maximálně bojovný. Bohužel bychom potřebovali větší kvalitu ve třech šancích, kdy se to láme. Sparta včera dá z první střely gól, Potočný předvede podobnou střelu a bohužel to tam nepadne."

Bohumil Páník (trenér Zlína): "V první půli ještě naše hra měla parametry, dokázali jsme si vytvořit nějakou mezihru a měli jsme asi jednu vyloženou šanci. Ve druhé půli už to bylo horší. Domácí nás začali vysoko napadat a chyběl nám vysoký hráč, který by rozrazil stopery. Hra se nám propadala, a pokud se hrálo přes střed, vysoké balony vyčistil Souček. Naše hra byla v druhé půli od ničeho k ničemu. Naši menší útočníci se těžko prosazovali. Potřebovali jsme mít Beauguela. Bohužel není k dispozici, má menší zranění. Za ten bod můžeme být rádi. Liberec má silný kádr, za pochodu to naposiloval, a pokud mužstvo sehraje, budou se odsud těžko vyvážet body. My jsme měli dnes štěstí, že to mužstvo ještě není tak sehrané. Bod je pro nás velice dobrý."