FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovan B - Hradec Kr. B 4:1
04.11.2019

Béčko je zpátky, vstřelilo čtyři góly! Druhé domácí vítězství sezony přinesl zápas s Hradcem

Redakce
Liberec - Výhra byla potřeba jako sůl. Béčko Slovanu se v zápase s Hradcem Králové (4:1) mohlo konečně spolehnout na solidní produktivitu. O čtyři góly se postarali čtyři různí střelci, pálili i nejúspěšnější snipeři Yu s Vrabcem.
13.kolo, neděle 3.11.2019, 10:15
FC Slovan Liberec B FC Slovan Liberec B
4:1
(1:1)
FC Hradec Králové BFC Hradec Králové B
FC Slovan Liberec B: Hasalík - Daněk, Fukala, Dvořák, Gembický - Michal, Nešický, Beran (85. Kim) - Vrabec (75. Šulc), Yu (70. Šíma), Dordič (85. Gabko)
FC Hradec Králové B: Mach – Locker (71. Nemšovský), Jukl, Samko (73. Vítek), Vobejda (K), Firbacher (73. Langer), Bičiště, Kadlec (89. Ptáček), Mahr (77. Ansorge), Plašil, Procházka
Branky: 8. Nešický, 62. Dordič, 69. Vrabec, 84. Šíma – 28. Firbacher. ŽK: 25. Dordič – 13. Kadlec, 68. Jukl. Rozhodčí: Štrincl – Cihlář, Kastl Diváci: 80.

Slovan chtěl v domácím utkání s Hradcem Králové přerušit sérii čtyř porážek v řadě, na domácím trávníku ale až do neděle vyhrál pouze jednou a to hned v prvním střetnutí s Teplicemi. Aktivita zkraje zápasu se projevila, vysoký presink dopomohl k několika šancím a jednu z nich neomylně proměnil Aleš Nešický.

Slovan pokračoval v aktivitě, ale ve 28. minutě se projevil další problém z předchozích utkání. Lacině inkasované branky srážejí naše mužstvo celou sezonu, tentokrát překonal Lukáše Hasalíka ve 28. minutě Filip Firbacher a bylo vyrovnáno. Slovan působil zaskočeně a do konce poločasu měl soupeř převahu.

Po pauze se karty znovu obrátily. Už v 62. minutě znovu vrátil naše mužstvo do vedení Bojan Dordič, dobrou desetiminutovou pasáž hry zakončil ještě třetí trefou Milan Vrabec. Hosté se snažili na dva zásahy v krátkém časovém intervalu odpovědět, leč neúspěšně.

Ani po sérii střídání Hasalíka nepřekonali, naopak výhru Slovanu pojistil šest minut před koncem základní hrací doby Marek Šíma. Svěřenci trenérů Petra Papouška s Petrem Myslivcem mají na kontě 14 bodů, výhrou si udrželi čtrnáctou příčku před Teplicemi, které porazily poslední Brozany 4:1.

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): „Začátek zápasu byl slušný. Snažili jsme se napadat, z čehož jsme měli slušné šance, které přinesly gól. O další příležitosti jsme se připravili špatnými centry. Ve 28. minutě jsme zbytečně inkasovali a to nás do konce poločasu poznamenalo, soupeř byl lepší. Na začátku druhé půle nás podržel v jasné šanci Hasalík. Pak jsme měli dobrou desetiminutovku, během níž jsme vstřelili dva góly a zápas zlomili na naší stranu. V utkání jsme střídali dobré pasáže s horšími, i když výkon nebyl úplně optimální, byli jsme produktivní, což nám chybělo v předchozích kolech."